Home Newsy Apple kupuje kolejny star-up
Apple kupuje kolejny star-up
0

Apple kupuje kolejny star-up

0

Informacja ta nie budzi większych emocji, bowiem Apple każdego roku nabywa nawet kilka mniejszych firm i start-upów specjalizujących się w jakiejś konkretnej dziedzinie leżącej w kręgu zainteresowań kalifornijskiego przedsiębiorstwa. Tym razem jednak sprawa dotyczy okularów wspierających technologię rozszerzonej rzeczywistości, a nad takowymi jak wiadomo od dłuższego czasu pracują jabłkowi inżynierowie.

Nawet oficjalnie, w jednym z wywiadów Tim Cook przyznał, że technologia rozszerzonej rzeczywistości jest dla Apple bardzo ważna i od dłuższego czasu firma się jej uważnie przygląda. Nie od dziś wiadomo także, że w laboratoriach giganta z Cupertino testowane są różne rozwiązania dotyczące specjalnych okularów. W sierpniu tego roku jak się okazuje Apple nabyło za kwotę 30 milionów dolarów start-up Vrvana, który specjalizuje się w tego typu akcesoriach.

Z rąk osób zatrudnionych w wymienionym podmiocie wyszły między innymi gogle Totem z własnym wyświetlaczem i kamerami, których współpraca pozwala jednocześnie wyświetlać obraz otoczenia z naniesionymi elementami wirtualnymi. Zgodnie z raportem spora część załogi start-upu przeszła do kadry Apple i zajmuje się pracami nad rozwojem jabłkowych okularów AR.

Warto dodać, iż Vrvana nie jest pierwszą tego typu firmą przejętą przez Apple. Łupem giganta padły też marki Flyby Media, czy Emotient oraz Faceshift, które także poruszały się w obszarze wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Techcrunch

 

Apple kupuje kolejny star-up

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)