Kolejne wzmianki o okularach AR od Apple

Kolejne wzmianki o okularach AR od Apple

0

Plotki na temat zainteresowania Apple tematyką rozszerzonej rzeczywistości i prac związanych z implementacja tej technologii w jabłkowe produkty nie są nowe. Już od dłuższego czasu mówi się, iż gigant z Kalifornii jest poważnie zaangażowany w tego typu eksperymenty. Pojawiły się również pogłoski, że namiastka AR pojawi się w nadchodzącym modelu iPhone’a.

Najnowszy raport zdaje się też potwierdzać, że w laboratoriach Apple trwają prace nad okularami do rozszerzonej rzeczywistości. Mają na to wskazywać niedawne wizyty niektórych pracowników Apple w gabinecie okulistycznym w Cupertino.

Były one spowodowane bólem oka jaki powstał na skutek testowania prototypu urządzenia, które wykorzystuje do działania laser. Przypadek ów zarejestrowano 21 lutego tego roku. Kolejny pojawił się miesiąc później kiedy to do gabinetu okulistycznego przyszedł inny z pracowników Apple skarżąc się na bóle oka. On również uczestniczył w testach nieznanego urządzenia. W opisie raportu sporządzonego przez lekarza widnieje zapis, iż poszkodowany nie wiedział, że z urządzenia usunięto pewne zabezpieczenia, co wywołało uraz oka.

Te dwa przypadki mogą świadczyć o dość mocno zaawansowanych pracach Apple nad stworzeniem okularów wspierających technologię AR. Jej namiastka znajdzie się również na pokładzie iPhone’a 8, który zadebiutuje jesienią tego roku.

Źródło: Gizmodo

 

Kolejne wzmianki o okularach AR od Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *