Home Newsy Okulary AR od Apple – spekulacji ciąg dalszy
Okulary AR od Apple – spekulacji ciąg dalszy
0

Okulary AR od Apple – spekulacji ciąg dalszy

0

W sieci już nie raz pojawiały się informacje, iż Apple prowadzi działania zmierzające do stworzenia własnej wersji okularów wykorzystujących technologię rozszerzonej rzeczywistości. Temat jest kontynuowany za sprawą najnowszych raportów, które wnoszą nieco więcej świeżości w to zagadnienie.

Jak donosi Nikkei Asian Review produkcją części do akcesorium ma zająć się firma Catcher Technology, a swoje kilka zdań do tematu dorzuca również Mark Gurman z agencji Bloomberg. Widać zagadnienie posiada poważny i praktyczny bieg wydarzeń. Zdaniem redaktora Apple ma przyspieszać prace nad tworzeniem gadżetu. Co ciekawe jest ono wyposażone we własny ekran oraz całkiem nowy procesor.

Kolejną innowacją ma być system opracowany specjalnie na potrzeby okularów AR, który rzekomo zostanie nazwany rOS. Póki co jednak nie wiadomo w jaki sposób będzie można kontrolować gadżet jednak Apple opracowało kilka prototypów, w których uczestniczy ekran dotykowy, sterowanie głosowe, czy wykorzystanie gestów głównie opierających się na poruszaniu głową.

Urządzenie o nazwie kodowej T288 ma rozpocząć fazę produkcji w 2019 roku jednak w sprzedaży dostępne będzie w 2020 roku.

Źródło: MacRumors

 

Okulary AR od Apple – spekulacji ciąg dalszy

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)