Home Newsy iMaca Pro ciężko będzie ukraść
iMaca Pro ciężko będzie ukraść
0

iMaca Pro ciężko będzie ukraść

0

iMac Pro, którego premiera już niedługo będzie najdroższym komputerem w historii Apple biorąc pod wzgląd nawet sprzęt w standardowej konfiguracji. Skoro jego zakup wymagać będzie zasobnego portfela, to produkt ten szybko może stać się również łakomym kąskiem dla złodziei. Okazuje się że Apple też o tym pomyślało i za wczasu przygotowało się na tę okoliczność.

Parę dni temu sieć obiegła informacja, że iMac Pro zostanie wyposażony w koprocesor A10 Fusion, który nawet przy wyłączonym komputerze będzie reagował na komendę aktywującą asystenta głosowego Siri. Oznacza to, że maszynę będzie można uruchomić wydając odpowiednie polecenie.

To jednak nie koniec zastosowania koprocesora. Najnowsze raporty sugerują, że będzie on czuwał także nad innym zadaniem, tym razem związanym z funkcją bezpieczeństwa i znaną wszystkim opcją Znajdź Mój iPhone, choć tu zapewne Znajdź Mój iMac Pro. Ma ona być domyślnie włączona bez możliwości dezaktywacji i działać nawet wówczas gdy komputer jest wyłączony lub uśpiony.

Obecnie zlokalizowanie iPhone’a, czy iPada oraz jego zdalne zablokowanie wymaga niestety działającego systemu i dostępu do sieci internetowej. Warto przypomnieć, iż wzmianki na temat implementacji koprocesora A10 Fusion odnaleziono w kodzie oprogramowania dedykowanego układowi T1 znanego między innymi z panelu Touch Bar.

Źródło: Onetech

 

iMaca Pro ciężko będzie ukraść

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)