iOS 11 bez wsparcia aplikacji 32-bitowych

iOS 11 bez wsparcia aplikacji 32-bitowych

0

Już w zeszłym roku Apple wysłało do deweloperów komunikat, w którym prosiło o dostosowanie programów z App Store do trybu 64-bitowego informując jednocześnie, że soft niezaktualizowany do tych wymogów zostanie usunięty ze sklepu. Ostatnia beta systemu iOS oznaczona jako 10.3 może sugerować, iż już niedługo mobilna platforma w ogóle nie będzie wspierać aplikacji 32-bitowych.

Wskazuje na to komunikat jaki pojawia się w najnowszej wersji testowej jabłkowego oprogramowania, który wyświetla się podczas uruchamiania aplikacji o 32-bitowej strukturze. Można więc wywnioskować, że brak wsparcia dla tego typu programów pojawi się wraz z premierą platformy iOS 11 w czerwcu tego roku. Oznacza to, że soft starego typu nie będzie działał w nadchodzącej i przyszłych wersjach oprogramowania iOS.

Warto przypomnieć, że od lutego 2015 roku każda zgłaszana do App Store aplikacja musi być 64-bitowa. Niestety w sklepie wciąż znajdują się programy o strukturze 32-bitowej, które od dłuższego czasu nie są wspierane przez dewelopera, a więc od miesięcy nie były aktualizowane. Od końca zeszłego roku Apple robi porządki w sklepie z aplikacjami usuwając tego typu przeżytki. Prawdopodobnie do czerwca lub września tego roku kiedy iOS 11 oficjalnie pojawi się w kanale dystrybucji z App Store całkowicie znikną programy starego typu.

Źródło: 9To5Mac

 

 iOS 11 bez wsparcia aplikacji 32-bitowych

Oceń post
tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *