Home Newsy System iOS 13 skupi się na nowościach dedykowanych jabłkowym tabletom
System iOS 13 skupi się na nowościach dedykowanych jabłkowym tabletom

System iOS 13 skupi się na nowościach dedykowanych jabłkowym tabletom

0

Wiele wskazuje na to, że w tym roku kolejna, duża wersja systemu iOS, czyli iOS 12 skupi się wyłącznie na poprawkach związanych z błędami i stabilnością działania. Apple ma w tym roku wydać systemy bardziej dopracowane pod kątem pracy jednak praktycznie całkowicie pozbawione nowych funkcji. Te zaskoczą użytkowników dopiero w 2019 roku.

System mobilny podobnie jak stacjonarny macOS nie przytłoczą użytkowników mnogością opcji w tym roku za to ma to być oprogramowanie mniej wadliwe, zoptymalizowane do granic możliwości. Wszelkie premiery funkcyjne zostały rzekomo przez Apple zaplanowane na kolejny rok.

Najnowsze doniesienia sugerują, iż platforma iOS 13 doczeka się między innymi wielu nowych opcji dedykowanych jabłkowym tabletom. Mówi się o całkiem nowej, przeprojektowanej aplikacji Pliki, która ma przypominać Findera znanego z systemu macOS. Prawdopodobnie zostaną przeprojektowane nieco karty, a całość ma obsługiwać również tryb Split View z poziomu samej aplikacji.

Można spodziewać się również wielu nowości funkcyjnych dedykowanych rysikowi Apple Pencil.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż wcześniejsze plotki sugerowały także pojawienie się trybu ciemnego w interfejsie użytkownika, nowego ekranu początkowego, a także aplikacji uniwersalnych, które można by uruchomić zarówno w środowisku systemu iOS jak i macOS. Te ostatnie wstępnie miały pojawić się jeszcze w tym roku choć już słychać głosy o konieczności przełożenia projektu w. czasie.

Źródło: Onetech

 

System iOS 13 skupi się na nowościach dedykowanych jabłkowym tabletom

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *