Home Newsy Apple faktycznie pracuje nad oprogramowaniem dla autonomicznych pojazdów
Apple faktycznie pracuje nad oprogramowaniem dla autonomicznych pojazdów
0

Apple faktycznie pracuje nad oprogramowaniem dla autonomicznych pojazdów

0

Od ponad roku w sieci co jakiś czas przewija się temat zaangażowania Apple w prace nad projektem dotyczącym rynku motoryzacyjnego. Firma najpierw miała zatrudnić ponad 1000 osób w dziale odpowiedzialnym za budowę auta elektrycznego, a przedsięwzięcie to ochrzczone zostało mianem Titan. Szybko jednak porzucono pomysł, a powodem miały być poważne problemy natury technicznej, których nie sposób było ominąć. Apple miało skupić się jednak na tworzeniu oprogramowania dla autonomicznych pojazdów i ta wersja scenariusza aktualna jest do dziś. 

Dziś także wiadomo już oficjalnie, że kalifornijski producent zaangażowany jest w prace nad softem, który w przyszłości znajdzie zastosowanie na rynku motoryzacyjnym. Oprogramowanie ma całkowicie zmienić sposób prowadzenia samochodu automatyzując wiele czynności, a także zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.

W wywiadzie udzielonym przez Tima Cooka dla serwisu Bloomberg potwierdzają się powyższe informacje. CEO Apple przyznaje bowiem, iż faktycznie w laboratoriach trwają obecnie działania zmierzające do powstania takowego systemu, choć nie zdradza on więcej szczegółów na jego temat. Nie wiadomo zatem kiedy szacunkowo można spodziewać się premiery tego oprogramowania ani do aut jakich marek finalnie ono trafi.

Źródło: Bloomberg

 

Apple faktycznie pracuje nad oprogramowaniem dla autonomicznych pojazdów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)