Wczorajsze nowości – HomePod

Wczorajsze nowości – HomePod

0

Mimo, iż co jakiś czas pojawiały się w sieci plotki o premierze inteligentnego głośnika od Apple, to podczas wczorajszej prezentacji jego obecność była miłym zaskoczeniem. HomePod, bo tak nazywa się konkurent Amazon Echo oraz Google Home zakończył kaskadę konferencyjnych nowości z Cupertino jako klasyczne „One more thing” wystąpienia.

Podobnie jak flagowy model iMaca, czyli wersja Pro także inteligentny głośnik trafi na rynek dopiero w grudniu tego roku, choć nie od razu na każdą półkę sklepową. W pierwszej fazie akcesorium pojawi się w USA, Australii oraz Wielkiej Brytanii. W pozostałych lokalizacjach, w tym i w Polsce można spodziewać się go nie wcześniej jak w przyszłym roku.

HomePod pracuje pod kontrolą procesora A8, który między innymi odpowiedzialny jest za rozpoznawanie otoczenia głośnika i odpowiednie do niego dobieranie sposobu odtwarzania dźwięku. Wewnątrz znaleźć można aż siedem głośników i tyle samo mikrofonów oraz głośnik niskotonowy umieszczony w górnej części urządzenia. Całość zintegrowana jest z asystentem głosowym Siri pozwalającym na zarówno głosowe sterowanie odsłuchem jak i zarządzanie urządzeniami będącymi częścią inteligentnego domu. Aktywna jest także funkcja informowania użytkownika o pogodzie, najświeższych wiadomościach i tym podobnych zapytaniach, czyli opcja znana już z innych urządzeń Apple.

Akcesorium zostało wycenione na 349 dolarów amerykańskich i dostępne będzie w kolorze białym oraz szarym.

Źródło: Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *