Wczorajsze nowości – iMac Pro

Wczorajsze nowości – iMac Pro

0

Jedną z dwóch najmilszych niespodzianek jakim Apple uraczyło wczoraj użytkowników jabłkowego sprzętu była prezentacja maszyny stacjonarnej, o której wzmiankowano już w treści niektórych plotek. Debiut tego urządzenia zapowiadały też lakoniczne wypowiedzi reprezentantów firmy Apple. Mowa oczywiście o komputerze iMac w wersji dla profesjonalistów.

Taką maszynę świat ujrzał właśnie wczoraj podczas WWDC. iMac Pro jednak nie jest póki co dostępny w sklepach i przez najbliższych kilka miesięcy nie będzie. Oficjalny komunikat datuje jego premierę rynkową na grudzień tego roku. Komputer ma być sprzedawany w zestawie z klawiaturą bezprzewodową i myszką w kolorze jego aluminiowej obudowy. Ta mieni się na kolor ciemnoszary. Ten model, co podkreśla Apple jest najmocniejszym komputerem iMac w historii firmy, co też pokazuje już specyfikacja.

Komputer sprzedawany będzie w wersjach z procesorem 8, 10, a nawet 18 rdzeniowym Intel Xeon. Całość będzie chłodzona specjalnym układem stworzonym na potrzeby tejże maszyny. Za stronę graficzną zaś odpowiedzialna będzie karta Radeon Vega z 16 GB pamięci VRAM i przepustowością na poziomie 400 GB na sekundę. Nad całością ma czuwać pamięć RAM 128 GB, a na dane użytkownika przewidziano dysk SSD o pojemności nawet do 4 TB. W kwestii portów udostępnione zostaną cztery Thunderbolt 3, szybki port Ethernet oraz gniazdo kart pamięci. Urządzenie będzie potrafiło wyświetlić do 44 milionów pikseli.

Warto dodać, iż póki co ciemna mysz i klawiatura bezprzewodowa nie będą sprzedawane oddzielnie jako akcesorium do innych komputerów.

Źródło: Apple

 

Wczorajsze nowości – iMac Pro

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *