Wczorajsze nowości – nowy iPad Pro

Wczorajsze nowości – nowy iPad Pro

0

Już od jakiegoś czasu mówiło się o prawdopodobnej premierze nowego modelu iPada Pro z ekranem o przekątnej 10,5 cala. Spekulowano jednak, iż nadchodzące urządzenie posiadać będzie całkiem nową konstrukcję niemal całkowicie pozbawioną ramek wokół ekranu, a czytnik linii papilarnych wraz z przyciskiem Home zostaną wbudowane w wyświetlacz i tym samym znikną z obudowy.

Rzeczywistość jednak okazała się odmienna. Podczas wczorajszego wystąpienia Apple zaprezentowało bowiem bohatera wspomnianych wyżej plotek jednak o konstrukcji zbliżonej do poprzedników. Różnica w designie widoczna jest jedynie w bocznych ramkach okalających ekran, które są zdecydowanie węższe. Nowy iPad Pro cechuje również ekran typu True Tone ze wsparciem dla HDR i szerokiego wachlarza kolorów. W urządzeniu zastosowano technologię ProMotion, dzięki której wyświetlacz może być odświeżany z częstotliwością 120 Hz z możliwością ograniczenia jej w przypadku funkcji oszczędzania energii. Tablet napędzany jest trzyrdzeniowym procesorem, a akumulator powinien starczyć na 10 godzin nieprzerwanej pracy.

Warto wspomnieć, że na pokładzie urządzenia znalazła się również kamera iSight z optyką o rozdzielczości 12 Mpx i kamera FaceTime o rozdzielczości 10 Mpx. Miłym dodatkiem jest wsparcie dla technologii szybkiego ładowania i USB 3.0. Warianty pamięci dyskowej na dane użytkownika zaczynają się od pojemności 64 GB zarówno w przypadku iPada Pro 10,5 cala jak i jego większego brata. Ten ostatni został odświeżony o nowe komponenty.

Apple za podstawowy model urządzenia z ekranem 10,5 cala życzy sobie 649 dolarów amerykańskich, zaś iPad Pro 12,9 cala w tej samej konfiguracji kosztuje 799 USD.

Źródło: Apple

 

Wczorajsze nowości – nowy iPad Pro

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *