Wczorajsze nowości – nowe komputery

Wczorajsze nowości – nowe komputery

0

Jak na konferencję WWDC poświęconą przede wszystkim oprogramowaniu Apple zaprezentowało wczoraj równolegle z softem mnóstwo nowości sprzętowych. Wśród nich znalazły się nie tylko lekko odświeżone komputery ale i całkiem nowe maszyny. Na pierwszy ogień poszła cała linia laptopów MacBook.

Zostały one w głównej mierze wyposażone w nowe procesory Intel z rodziny Kaby Lake, a niektóre modele komputerów również w szybsze dyski SSD (MacBook 12 cali) i układy graficzne (MacBook Pro z ekranem 15 cali). Co ciekawe aktualizacji sprzętowej doczekał się także 13 calowy MacBook Air. Wyposażono go w szybszy i wydajniejszy procesor. Póki co jednak nie wiadomo, czy jest to ten sam chip, który znalazł się w pozostałych maszynach.

Zmianie uległa rownolegle oferta cenowa nowych komputerów. Obecnie za podstawową wersję Macbooka z ekranem 12 cali oraz MacBooka Pro bez Touch Bar zapłacimy 1299 dolarów amerykańskich. Standardowa odsłona MacBooka Pro z panelem dotykowym i ekranem 13 cali obecnie kosztuje 1799 dolarów, zaś za większy model w podstawowej konfiguracji trzeba będzie zapłacić 2399 USD.

Źródło: Apple

 

Wczorajsze nowości – nowe komputery

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *