Znany z wysokiej jakości akcesoriów komputerowych południowokoreański ZALMAN wprowadził do oferty kilka interesujących Power banków, czyli przenośnych akumulatorów do urządzeń mobilnych, pozwalających na doładowanie ich baterii bez poszukiwania gniazdka. ZM-PB56IW to niewielkich rozmiarów akumulator o pojemności aż 5600 mAh.
O co w ogóle chodzi z tymi Power bankami? Ostatnimi czasy na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się różnego rodzaju przenośne akumulatory do mobilnych gadżetów, które konkurują miedzy sobą rozmiarami, wzornictwem i pojemnością. W zasadzie nie ma się czemu dziwić. Zaawansowane smartfony wypełniają kieszenie co raz szerszej grupy klientów, a smartfon zaawansowany, to smartfon potrzebujący sporej dawki prądu. Nikogo nie dziwi już ładowanie telefonu każdego dnia. Ba, znam takich, dla których ładowanie w połowie dnia pracy to norma, do której przywykli.
Niestety choć niemal każdego dnia dochodzą do nas informacje o kolejnych rewolucjach w kwestii bateryjnego zasilania, to i tak najbardziej popularne są baterie litowo jonowe lub litowo polimerowe.
Smartfony z takim zasilaniem najczęściej długim czasem pracy na jednym pełnym ładowaniu mogą się pochwalić co najwyżej na papierze. Właśnie z tego powodu przenośnymi bateriami interesuje się co raz więcej właścicieli nowoczesnych komórek.
ZALMAN zawsze kojarzył mi się z jakością w kwestii akcesoriów do komputerów, dlatego jeszcze w czasach kiedy to kręciło mnie podkręcanie peceta i różnego rodzaju PC-tuning, najczęściej wybierałem elementy tego producenta. W moim pececie już niepierwszej świeżości mam 15 kilogramową (!) obudowę tej marki, zasilacz, wentylatory i kilka mniej ważnych elementów. ZALMAN tworząc swój Power bank również mnie nie zawiódł. Bateria o bardzo dużej pojemności (5600mAh) zmieściła się w bardzo ładnej i dobrze wykończonej plastikowej obudowie o obłym kształcie i lakierowanej powierzchni. Gadżet jest nie większy od tradycyjnej wielkości czekoladowego batona, dlatego możemy go bez problemy spakować do torby czy plecaka i w razie wołania baterii smartfona o dokarmienie, podłączyć go gdziekolwiek się znajdujemy.
Lista wspieranych urządzeń, które możemy doładować tym akumulatorem jest bardzo długo. Wszystko za sprawą dołączonych do zestawu przejściówek do popularnych gadżetów, jak telefony, odtwarzacze muzyczne, konsole czy tablety. Nie zabrakło obsługi takich popularnych urządzeń jak iPhone, iPod Touch, iPod Nano, iPad, Galaxy Tab, Nintendo DS, i wielu, wielu innych, wyposażonych w złącze microUSB.
Bank marki ZALMAN w praktyce spisuje się całkiem nieźle. Naładowanie zupełnie wyładowanego iPhone’a 5 do pełna zużywa niespełna połowę baterii. O jej naładowaniu informują nas 4 niebieskie diody. Każda z nich przedstawia 25 procent naładowania. Po naładowaniu iPhone’a zgasła jedna z diod. Jednak po podłączeniu od razu iPada, natychmiast zgasła kolejna. Wychodzi na to, ze zabierając Power bank ZALMANA w podróż bez najmniejszych problemów naładujemy iPhone’a dwukrotnie. Nieco słabiej jest w przypadku iPad?a. W pełni naładowany bank jest w stanie naładować go maksymalnie do połowy. Co gorsza robi to długo, ponieważ natężenie prądu na wyjściu to jedynie 1 amper (z zasilacza jest to 2,4A). Dlatego też po podłączeniu dość słabego ZALMANA możemy zobaczyć na ekranie tabletu informację – Nie ładuje. W rzeczywistości bateria jest ładowana, trzeba jednak długo poczekać zanim się zapełni. Urządzenie nie posiada certyfikatu Apple, dlatego mając w iSprzęcie oprogramowanie iOS7, na ekranie pojawi nam się stosowny komunikat na ten temat. Wszystko działa jednak jak należy. Dodatkowo producent wyposażył urządzenie w diodę LED, dzięki czemu gadżet może się przydać również jako podręczna latarka. Wbudowany akumulator urządzenia możemy ładować z portu USB komputera lub podłączając ładowarkę z wtykiem micro USB.
Problem z ładowaniem w iPhone? Napraw go w AppleMobile.pl!
Zabierz z domu trochę prądu – Recenzja power banku ZALMAN ZM-PB56IW
Zalety | Wady |
---|---|
Zalety
| Wady
|