Onkyo zaprezentowało douszne słuchawki do urządzeń mobilnych z ciekawą aplikacją dla iPhone’a – Recenzja ONKYO IE-FC300r

Onkyo zaprezentowało douszne słuchawki do urządzeń mobilnych z ciekawą aplikacją dla iPhone’a – Recenzja ONKYO IE-FC300r

0

Onkyo zaprezentowało douszne słuchawki do urządzeń mobilnych z ciekawą aplikacją dla iPhone’a – Recenzja ONKYO IE-FC300r

0

Japończycy z Onkyo po całkiem udanym debiucie na rynku słuchawek pokazali, że ich pierwsze produkty z tej kategorii to nie wszystko, co mają do zaoferowania. IE-FC300(R) to niewielkie douszne słuchawki o bardzo dużym potencjale i praktycznych rozwiązaniach technologicznych. 

 

Raczej trudno znaleźć osobę, która mając minimalną widzę na temat urządzeń HiFi, nie znałaby marki Onkyo. Ten znany i ceniony na całym świecie producent sprzętu do reprodukcji kina domowego i dźwięku stereofonicznego zauważył potencjał w mobilnych urządzeniach, produkując przenośne i lekkie słuchawki do słuchania ulubionych utworów w jakości Onkyo. W moje ręce tym razem wpadł zestaw douszonych słuchawek IE-FC300?. Model ten charakteryzuje się dostępnością w modnych kolorach, płaskim, nieplączącym się przewodem elastomerowym, a także praktycznym rozwiązaniem w postaci odłączanych końcówek każdej słuchawki.

Końcówki są pozłacane co całkowicie eliminuje problemy z łącznością między wciskanymi połączeniami w standardzie MMCX. Złoto i złącza gwarantują całkowicie bezzakłóceniową pracę, a samo rozwiązanie w razie uszkodzenia przewodu nie spisuje całych słuchawek na straty. Dzięki użyciu potężnych przetworników (?14,3mm), możemy cieszyć się z przyjemnej i trójwymiarowej sceny dźwiękowej, jasnej średnicy, świeżych wysokich tonów i głębokich basowych pomruków. Tunele dźwiękowe ustawione pod kątem i wkładki dopasowujące się do kształtu ucha, zapewniają bardzo dobrą izolację od zakłóceń zewnętrznych i wysoki komfort użytkowania podczas długich sesji odsłuchowych.

Trzymając słuchawkę w dłoni ma się wrażenie, że jest bardzo duża i trudno będzie ją dopasować do ucha, a o słuchani w ruchu, to już w ogóle nie ma mowy. Sprytne zagranie ze strony japońskich inżynierów pozwoliło na użycie naprawdę dużych przetworników, które są jednak trochę wycofane względem kanału usznego i mieszczą się jakby na początku małżowiny. Właściwy element dokanałowy dzięki kilku rozmiarom wkładek można dopasować do ucha tak, że słuchawki nie są w stanie wypaść z ucha nawet podczas biegu. Jeżeli miałbym doszukiwać się jakichś wad w tym zestawie, to trochę drażniący dla uszu efekt tarcia przewodu. Jeżeli nie słuchamy w miarę głośno muzyki, a idziemy przez miasto, to w uszach słyszymy przenoszony przez przewód dźwięk tarcia o ubranie. Szkoda, bo przecież na rynku od dawna są izolacje dla przewodów, które nie przenoszą tego drażniącego dźwięku. Ten dość przykry efekt w zupełności rekompensuje nam sam dźwięk wydobywający się z przetworników. Wykonanie obudowy przetworników z aluminium i materiału ABS wyeliminowało wibrację, których nie odczujemy nawet przy mocnych zejściach w tony niskie. Bas jest głęboki, mruczący i niezwykle przyjemny dla ucha. Nieraz przy dobrych utworach włosy stawały mi na rękach dęba. Jakość, moc i detaliczność każdego poziomu dźwięku to największe zalety zestawu.

Słuchawki Onkyo IE-FC300? są w zasadzie uniwersalnym zestawem, który będzie współpracował z niemal dowolnym odtwarzaczem muzycznym. Jednak największy użytek zrobią z nich właściciele produktów Apple – iPhone?ów, iPodów i iPadów. Wszystko za sprawą dedykowanej słuchawkom aplikacji Onkyo, którą docenia prawdziwi audiofile. Program w przeciwieństwie do możliwości systemowego zarządzania dźwiękiem, pozwala na bardzo zaawansowaną korekcję dźwięku odtwarzanych utworów, dzięki której użytkownicy będą mogli szybko i precyzyjnie dostosować barwę właśnie odtwarzanego utworu do swojego indywidualnego gustu.

Kup ten produkt w naszym Sklep.AppleMobile.pl
Onkyo zaprezentowało douszne słuchawki do urządzeń mobilnych z ciekawą aplikacją dla iPhone’a – Recenzja ONKYO IE-FC300r

 

 

Zalety Wady

Zalety

  • Świetny dynamiczny i czysty dźwięk
  • Praktyczne złącza MMCX
  • W razie uszkodzenia kabla, nie trzeba kupować nowych słuchawek
  • Aplikacja dla iOS do korekcji dźwięku

Wady

  • Słyszalne w uszach dźwięki tarcia przewodu o ubranie
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *