Recenzja xqisit POWERPACK CHARGER – pojemny akumulator zewnętrzny o niewielkich gabarytach
Recenzja xqisit POWERPACK CHARGER – pojemny akumulator zewnętrzny o niewielkich gabarytach

Recenzja xqisit POWERPACK CHARGER – pojemny akumulator zewnętrzny o niewielkich gabarytach

0

Jak grzyby po deszczu pojawiają się w sklepach z gadżetami do komórek banki mocy. Coraz większe ekrany i funkcjonalność telefonów, przy równoczesnym ich wysmukleniu sprawia, że ich bateria często nie jest w stanie zapewnić działania choćby przez jeden dzień roboczy. xqisit POWERPACK CHARGER to urządzenie, dzięki któremu podratujemy się w kryzysowej sytuacji nawet dwukrotnym naładowaniem baterii smartfona. Co ważne, produkt ten posiada certyfikat MFI, więc jest naprawdę wysokiej jakości i doskonale współpracuje z nadgryzionymi gadżetami. (choć nie tylko!) 

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 4

Często przychodzą do mnie klienci prosząc o pomoc, bo ich nowy iPhone nie potrafi wytrzymać na jednym pełnym ładowaniu nawet pełnej doby. Oczywiście to, ile komu bateria w takim telefonie jest w stanie pracować, zależy od intensywności użytkowania, uruchomionych funkcji, dostępności technologii sieci komórkowej czy chociażby odległości od nadajników. Zapewne nie raz mieliście sytuację, kiedy w najgorszym z możliwych momentów zabrakło Wam choć procenta baterii by załatwić niedokończoną sprawę. Niestety, taki jest znak dzisiejszych czasów, – technologie integrowane z nowoczesnymi smartfonami, nie do końca idą w równym kroku z technologią zasilania bateryjnego. Dla osób, którym telefon już w połowie dnia krzyczy, że trzeba go nakarmić wielu producentów przygotowało zewnętrzne baterie, powszechnie nazywane powerbankami.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 5

Bank mocy od marki xqisit wygląda trochę jak czekoladowy baton. Te niewielkie urządzenie posiada na wyposażeniu akumulator o pojemności aż 2600mAh, dzięki czemu większość smartfonów jest w stanie naładować od zero do pełna choć raz w całości, a czasem nawet dwa.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 10

Producent ciekawie wykonał to urządzenie, a za razem bardzo solidnie i z wysokiej jakości materiału sztucznego. Wtyczka do ładowania wbudowanej baterii, jak również baterii naszego telefonu jest zamontowana na solidnym plecionym przewodzie.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 11

By jednak nie majtała nam się gdzieś w torbie, można ją sprytnie ukryć w obudowie samego akumulatora. Bateria ta jest bardzo przyjemna w dotyku. Mimo, że jest to zwykłe tworzywo sztuczne, to zostało pokryte gumowanym, bardzo gładkim tworzywem, dzięki czemu fajnie leży w dłoni.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 7

Do obsługi służy nam jeden klawisz. Za jego pomocą uruchamiamy ładowanie naszego smartfona. O naładowaniu wbudowanej baterii informują nas trzy niebieskie diody LED. Im więcej się ich świeci, tym poziom prądu w urządzeniu jest większy.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 8

Wspomniana wtyczka do ładowania jest wyposażona w tradycyjne złącze USB, dzięki któremu ładujemy akumulator na przykład z komputera oraz w wyjście microUSB do ładowania smartfonów.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 2

Producent urządzenia, by zapewnić jego wsparcie także użytkowników produktów Apple z wejściem Lightening do zestawu dołącza odpowiednią przejściówkę z microUSB na Lightening.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 3

To dobrze, że taki gadżet jest w zestawie. Szkoda niestety, że producent z góry ograniczył sobie grono potencjalnych klientów. Po pierwsze tym akumulatorem nie naładujemy urządzeń ze starszym złączem 30 pinowym, których w dalszym ciągu jest sporo na rynku. A wystarczyłoby dołożenie wtyczki USB, do której moglibyśmy podłączyć kabel USB z zestawu z naszym smartfonem, tabletem czy odtwarzaczem muzycznym.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 9

Sama przejściówka jest tak mała, że trudno jej nie zgubić. Nie ma tez możliwości ?schowania? jej w obudowie samego powerbanku, więc zgubienie mamy w zasadzie pewne jak w (power)banku.

xqisit POWERPACK CHARGER w AppleMobile.pl 13

Prąd jaki można uzyskać z tej baterii to 5V przy natężeniu 1A. To wystarczy by naładować topowe smartfony. Może jednak brakować w przypadku tabletów. Ogólnie urządzenie jest praktyczne, dobrze wykonane i bezpieczne dla naszych zabawek. Szkoda tylko, że trochę ograniczone.

kup ten produkt

 

Zalety:

  • + Duża pojemność baterii
  • + Niewielkie gabaryty
  • + Sprytnie rozwiązane chowanie wtyczki ładującej
  • + Przejściówka na Lightening  w zestawie
  • + Certyfikat MFI

 

 

Wady:

  • –       Brak możliwości podłączenia przewodu z zestawu od telefonu
  • –       Ograniczenie do ładowania urządzeń ze złączem Lightening i microUSB
  • –       Brak możliwości schowania ?gdzieś? w urządzeniu bardzo małej przejściówki.

 

Recenzja xqisit POWERPACK CHARGER – pojemny akumulator zewnętrzny o niewielkich gabarytach

 

 

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *