Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Wybory 2011. Aplikacja na tegoroczne wybory
Wybory 2011. Aplikacja na tegoroczne wybory

Wybory 2011. Aplikacja na tegoroczne wybory

0

wybory 2011Kampania wyborcza nabrała tempa. Codziennie mamy do czynienia z nowymi sondażami tworzonymi na zlecenie stacji telewizyjnych i przeróżnych gazet. Dziewiątego września gro z nas ruszy do urn i zawierzy swój cenny głos jakiemuś ugrupowaniu politycznemu. Do tego czasu jednak został cały miesiąc! W tym czasie w polityce dzieje się tak wiele, a każdy ma odrębną opinię, którą warto się podzielić. Jeśli chcesz podyskutować na ten temat to aplikacja Wybory 2011 jest dla Ciebie.

Z pomocą tej aplikacji, w bardzo intuicyjny sposób każdy użytkownik może stworzyć zestaw pytań sondażowych – na przykład zaraz po wysłuchaniu ciekawej audycji radiowej. Pytania są następnie publikowane w postaci sondażu widocznego dla wszystkich pozostałych użytkowników. Wyniki głosowania zaraz po jego zakończeniu są publikowane w postaci czytelnych wykresów.

Do tego momentu dowiedzieliśmy się już bardzo wielu interesujących rzeczy na temat poglądów społeczności AppStore. Przykładowo, użytkownicy jabłuszek życzliwi są mniejszym partiom politycznym czyli tzw. ?planktonowi politycznemu?. Wystarczy spojrzeć na poniższy wykres aby zauważyć, że wybory w AppStore zakończyłyby się wprowadzeniem do sejmu ugrupowań od dawna skazanych przez stacje telewizyjne na sejmową banicję:

Użytkownicy przy pomocy różnego rodzaju pytań (skale, pojedyncze, wielokrotne, otwarte) inicjują też dyskusje na problemy społeczne, jak palenie marihuany, czy bezrobocie wśród młodych.

Oczywiście wyniki nie mogą być traktowane jako reprezentatywne dla całego kraju. Wielkość próby (500-1000 osób) jest jednak znacząca. Dodatkowo, Wybory 2011(Link: http://itunes.apple.com/pl/app/wybory-2011/id460030853?mt=8) zostały tak zaprogramowane, aby z każdego urządzenia mobilnego można było przesłać odpowiedź tylko raz. Ten zabieg zupełnie eliminuje zjawisko podwójnego glosowania (czyt. trollowania).

Wybory 2011

Przy okazji gościnnego wpisu chcielibyśmy też dodać, że dostajemy znaczną ilość zapytań o możliwość publikowania sondaży na inne tematy niż polityka i społeczeństwo. Dlatego też zaczęliśmy już myśleć o drugiej generacji tej aplikacji – dla wszystkich, o wszystkim!

Pobierz Wybory 2011 z AppStore

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *