Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie RSS4English ? czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego
RSS4English ? czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego

RSS4English ? czytaj wiadomości z kanałów RSS i ucz się angielskiego

0

RSS4EnglishBrainglass, szwedzki producent aplikacji e-learnigowych na smartfony, wprowadził na rynek program RSS4English, który działa w telefonach z system Android oraz iOS (iPhone i iPod Touch).

RSS4English to aplikacja, która ułatwia naukę nowych słów w języku angielskim. Program można uruchomić w smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Uczymy się przez czytanie wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS, które możemy wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Znaczenie każdego nieznanego nam słowa możemy sprawdzić w słowniku – po prostu dotykając go na ekranie. Każde sprawdzane słówko możemy też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczas ćwiczenia ułatwiające nam jego zapamiętanie. Zasada działania jest więc taka sama, jak w innych aplikacjach e-learningowych Brainglass (np. Karaoke4English).

Wykorzystane w programie kanały RSS są dostarczane przez Metro International. Metro to bezpłatna gazeta, która jest dostępna w ponad 100 miastach na całym świecie. W RSS4English zostały wykorzystane wiadomość z takich kategorii, jak m.in. Rozrywka, Biznes i Świat. Pochodzą one z amerykańskich i kanadyjskich wydań Metra.

Tworzone przez RSS4English ćwiczenia językowe bazują na efektywnej metodzie fiszek (flashcards). Przy ich pomocy możemy uczyć się nowych słów tylko z jednego dnia, albo też uwzględnić w uruchamianych ćwiczeniach słownictwo z całego tygodnia lub miesiąca. Program cały czas monitoruje postęp naszej nauki, dzięki specjalnemu algorytmowi. To właśnie on odpowiada za to, jakie ćwiczenia zaserwuje nam aplikacja. Algorytm dokonuje wyboru ćwiczeń w oparciu o wyniki wcześniej rozwiązanych przez nas zadań dbając o to, abyśmy ćwiczyli naukę tych słów, które naprawdę potrzebujemy powtórzyć.

Najważniejsze funkcje aplikacji RSS4English:
– Codziennie aktualizowane wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS od Metro International
– Dostępne kategorie wiadomości: Biznes, Rozrywka, Świat, USA/ Kanada, Finanse
– Możliwość nauki specjalistycznego słownictwa w obszarze biznesu, finansów itp.
– Możliwość zapisania 10 tys. nieznanych słów i stworzenia ćwiczeń ułatwiających ich zapamiętanie
– Aplikacja umożliwia tłumaczenie na 13 różnych języków. Poza polskim, są to także: hiszpański, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski, arabski, malajski, ukraiński, portugalski, turecki, indonezyjski i holenderski.

Cena i dostępność
Darmowa wersja RSS4English jest dostępna w Android Market i Apple App Store. Umożliwia ona przeczytania i stworzenie ćwiczeń do 5 artykułów z kanałów RSS od Metro International na dzień, co pozwoli nam samodzielnie przekonać się, czy aplikacja jest narzędziem, które naprawdę pomoże nam w nauce angielskiego. Jeśli decyzja jest na tak, możemy zakupić pełną wersję RSS4English za równowartość 2,39 euro.

Pobierz RSS4English na telefon z systemem Android: https://market.android.com/details?id=org.vocab.android.rss.

Pobierz RSS4English na telefon z system iOS (iPhone, iPod Touch): http://itunes.apple.com/us/app/rss4english-lite/id460030227?mt=8.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.