#1 Wtyczka tygodnia – Aperturize, czyli regulacja głębi ostrości nawet dla iPhone 7+!

#1 Wtyczka tygodnia – Aperturize, czyli regulacja głębi ostrości nawet dla iPhone 7+!

0

Wtyczki, paczki, repozytoria… wszystkie tak piękne, ale jednocześnie tak obszerne! Jak wybrać najlepszą z najlepszych? Dzisiaj przedstawię wam najlepszą (według mnie) wtyczkę, która zasługuje na miano „wtyczki tygodnia”. Serdecznie zapraszam!  Na pierwszy ogień leci… Aperturize! Wtyczka, której możliwości pozwolą nam zaoszczędzić… kilka tysięcy złotych!
W jaki sposób? W taki, że dostajemy funkcje znaną z iPhone Xs lub Xr dla naszego iPhone X.
A Apple nadal tłumaczy się hardwarem, eh…
Co konkretnie się zmienia? W trybie portretowym dostajemy nową funkcję, którą możecie zobaczyć na zrzucie ekranu poniżej:

No ale… Po co to? Już wam tłumaczę (i pokazuje!). Jak wiecie, najnowsze urządzenia firmy z Cupertino dostały możliwość zmiany stopnia rozmycia tła w trybie portretowym. Fajna opcja, jeśli robimy portrety sobie lub znajomym. Tradycyjnie przysłona ustawiona jest na f 4.5.

Działanie tej funkcji możecie zobaczyć na filmiku poniżej, który został przygotowany przez Apple.

Na swoim zdjęciu pokażę wam jak działa zmiana ostrości na moim iPhonie X.

Tak wyglądają zdjęcia, które pokazałem na zrzutach powyżej:

Co uważacie? Wow. Może i maksymalne rozmycie nie jest idealne, ale daje radę. Średni efekt jest fajny, szczególnie jak go podbijemy delikatnie filtrami.
Sama wtyczka nie ma zbyt wielu ustawień co możecie zobaczyć na zrzucie ekranu. Możemy ją jedynie wyłączyć i włączyć. Tylko (albo i aż) tyle. Załączam też opis samej wtyczki w Cydii.

Cena wtyczki to około 3,80 zł. Czy warto? To pozostawiam do waszej oceny. Ja osobiście bardzo chciałem i potrzebowałem tej opcji, więc rzuciłem się na tą wtyczkę odrazu. Co ważne – do prawidłowego działania wymagany jest aparat z podwójnym obiektywem, więc zadziała ona na iPhonach:

  • 7 Plus
  • 8 Plus
  • X

Wtyczkę możecie znaleźć w tym miejscu. Jeżeli nie chcecie jej odrazu kupować to możecie skorzystać i wypróbować jej darmowy odpowiednik – Shutter.

Ps. Shutter umożliwia odblokowanie trybu oświetlenia portretowego nawet na iPhonie 7 Plus!

Oceń post
Dominik Rudkowski Hej! Fajnie że tu wpadłeś :)Możesz zajrzeć także tutaj: Instagram: https://www.instagram.com/dominikrudkowski/

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *