Home Newsy Wirtualny przycisk Home – kolejne informacje
Wirtualny przycisk Home – kolejne informacje
0

Wirtualny przycisk Home – kolejne informacje

0

Opublikowane niedawno przez Apple oprogramowanie dedykowane inteligentnemu głośnikowi okazało się prawdziwą kopalnią informacji dotyczących nadchodzących urządzeń od Apple, w tym również wyczekiwanego niecierpliwie iPhone’a 8. W kodzie tego systemu tym razem doszukano się pewnych właściwości jakie cechować będą wirtualny przycisk Home.

Flagowy model iPhone’a jaki zadebiutuje we wrześniu będzie pozbawiony tradycyjnego przycisku Początek. Zastąpi go wersja wirtualna wyświetlana na ekranie, a w zasadzie w obszarze funkcyjnym. Oprogramowanie głośnika zdradza, że ten ostatni znajdować się będzie zarówno w dolnej części przedniego panelu jak i w jego górnej partii okalając wycięcie na kamerę, głośnik oraz czujniki. Na poniższym rysunku obszary te zostały zaznaczone na czerwono.

Sam przycisk będzie w zależności od sytuacji zmieniać swoją wielkość, będzie go można również ręcznie ukryć, zaś podczas odtwarzania materiałów wideo w trybie pełnoekranowym schowa się on automatycznie.

Początkowo obszar funkcyjny nie będzie wyświetlał żadnych innych elementów interfejsu. Z czasem jednak deweloperzy aplikacji będą mogli dostosowywać ów element pod swoje twory. Można więc liczyć, że w przyszłości obszar funkcyjny poza wyświetlaniem przycisku Home będzie również w stanie wyświetlić inne przyciski, ot choćby sterowania odsłuchem, a nawet krótkie informacje systemowe lub na przykład pogodowe.

Źródło: Twitter

 

Wirtualny przycisk Home – kolejne informacje

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)