Home Newsy Apple Pay zbliża się do Niemiec?
Apple Pay zbliża się do Niemiec?
0

Apple Pay zbliża się do Niemiec?

0

Podczas minionej konferencji kierowanej do inwestorów, a dotyczącej wyników finansowych Apple poinformowało, iż do końca tego roku usługa finansowa Apple Pay oficjalnie zagości w kolejnych krajach. Na liście znalazła się Dania, Szwecja, Finlandia oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Ostatnie odkrycie jednak może sugerować zbliżający się debiut jabłkowego systemu rozliczeń finansowych w Niemczech. Ma na to wskazywać ekran jaki pojawia się podczas próby skonfigurowania zegarka Apple Watch z iPhone’m, który pracuje pod kontrolą testowej piątej bety systemu iOS 11, a jaki wyświetla komunikat o możliwości dodania kart płatniczych wspieranych przez niemieckie banki.

Próba dodania karty oczywiście kończy się fiaskiem ale sam monit może wskazywać na to, że rozmowy Apple z niemieckimi bankami dobiegają już końca. W przypadku niemieckich instytucji finansowych problemem we wprowadzeniu Apple Pay na rynek mają być stawki prowizyjne oraz system kontroli płatności.

Mimo, iż Niemcy są polskim bezpośrednim sąsiadem nie należy się spodziewać ekspansji Apple Pay do naszego kraju w najbliższym czasie.

Źródło: MacRumors

 

Apple Pay zbliża się do Niemiec?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)