Nadchodzi Apple Cash

Nadchodzi Apple Cash

0

Choć w Polsce nie jest jeszcze dostępna usluga finansowa Apple Pay, to trwają już prace nad jej rozszerzeniem o nową, ciekawą funkcjonalność. Serwis Recode dotarł bowiem do informacji według których już niedługo możliwe będzie swobodne przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami iPhone’a.

Nowy produkt, który zdaniem redaktorów serwisu pojawi się na rynku jeszcze w tym roku ma nazywać się Apple Cash. Za jego pomocą możliwe będzie transferowanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami jabłkowego smartfona. Na podobnych zasadach działa obecnie kilka usług, ot choćby amerykańskie Venmo.

Całość ma być częścią Apple Pay i być powiązana z firmą Visa, która będzie mogła wystawiać klientom wirtualne karty umożliwiające szybką rejestrację przelewów. Usluga będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny przelew za sprawą czasu realizacji transferu. Będzie on dokonywany natychmiast omijając bankowe sesje przychodzące i wychodzące, co w przypadku klienta ma ogromne znaczenie.

Prawdopodobnie Apple Cash zadebiutuje najpierw w krajach, w których dostępna jest już usługa Apple Pay, choć niewykluczone, że rozszerzenie ten ostatniej o mowa funkcję przyspieszy ekspansję całości na inne rynki, w tym Polski.

Źródło: Recod

Nadchodzi Apple Cash

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *