Home Newsy Do Polski nadciąga Apple Pay?
Do Polski nadciąga Apple Pay?
0

Do Polski nadciąga Apple Pay?

0

Śledząc dostępność jabłkowych usług na świecie można odnieść wrażenie, że społeczność kraju nad Wisłą należy do trzeciego świata i nie dociera tu część jabłkowych produktów. Na polską wersję Siri wciąż czekamy mimo, że asystent głosowy zadebiutował w 2011 roku i ma się dobrze od dłuższego czasu u naszych sąsiadów.

Podobnie jest z usługą płatności Apple Pay, choć po raz kolejny na przełomie ostatnich miesięcy pojawia się iskierka nadziei, że zadomowi się ona w Polsce już niedługo. Przynajmniej mogą na to wskazywać najnowsze doniesienia. Na jednej z wczorajszych konferencji przedstawiciele banku BZ WBK dali do zrozumienia, że oferta płatności ich banku poszerzy się niebawem o nowy produkt. Obecnie instytucja finansowa wspiera takie systemy rozliczeń jak Android Pay, Blik, czy HCE.

Nowym produktem, o którym na razie mówi się po cichu ma być właśnie Apple Pay. Podobno rozmowy z Apple są na bardzo zaawansowanym etapie. Bank praktycznie czeka już na decyzję władz kalifornijskiej firmy. Pod kątem technicznym jest przygotowany, chodzi więc jedynie o czystą formalność. BZ WBK ma być jednym z pierwszych banków w kraju nad Wisłą, które wspierać będą jabłkową usługę Apple Pay. Pozostaje zatem czekać na szybki rozwój wydarzeń i oficjalne informacje na ten temat.

Źródło: Cashless

 

Do Polski nadciąga Apple Pay?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)