Home Newsy Apple Pay już niedługo w Polsce?
Apple Pay już niedługo w Polsce?
0

Apple Pay już niedługo w Polsce?

0

Przedwczoraj w sieci pojawiła się informacja, iż usługa Apple Pay zmierza do kolejnych krajów europejskich. Już w przyszłym tygodniu możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych z użyciem iPhone’a zawita do Szwecji. Mówi się też o Danii oraz Finlandii. Jakież jednak było moje zdziwienie kiedy wczoraj wieczorem polską sieć obiegła wieść, że podobna sytuacja może dotyczyć także kraju nad Wisłą.

Oczywiście do doniesień tego typu należy podchodzić z ogromną dozą ostrożności, niemniej jednak takowy przeciek miał miejsce za sprawą dwóch poczytnych serwisów zza oceanu: MacRumors oraz 9To5Mac. Najnowsze raporty sugerują, iż jabłkowa usługa finansowa testowana jest obecnie w Polsce między innymi przez bank PKO BP. Na chwilę obecną jednak nie wiadomo, czy premiera Apple Pay miałaby mieć miejsce wraz z debiutem usługi w Szwecji, Danii oraz Finlandii, czyli 24 października.

Redaktorzy serwisu MacRumors uważają, że nie. W Polsce moglibyśmy cieszyć się możliwościami Apple Pay jeszcze przed końcem tego roku. Tu wymienia się przełom listopada oraz grudnia. Na grafikach jakie pojawiły się na łamach serwisu MacRumors widać polską kartę banku PKO BP dodaną do usługi Apple Pay. Warto jednak dodać, że informacje o debiucie usługi Apple Pay w Polsce pojawiały się już wcześniej wliczając w to zdjęcia prezentujące polską wersję strony internetowej dedykowanej usłudze. Jak do tej pory jednak były to przecieki fałszywe.

Źródło: MacRumors

 

Apple Pay już niedługo w Polsce?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)