Home Newsy Piosenka o klawiaturach z mechanizmem motylkowym
Piosenka o klawiaturach z mechanizmem motylkowym
1

Piosenka o klawiaturach z mechanizmem motylkowym

1

Mechanizm motylkowy w jabłkowych klawiaturach został wprowadzony wraz z debiutem rynkowym ultracienkiego MacBooka, a rok później powstała jego druga wersja, która znalazła zastosowanie Mechanizm motylkowy w jabłkowych klawiaturach został wprowadzony wraz z debiutem rynkowym w odświeżonej wersji tego samego komputera, a potem w MacBook’ach Pro z ubiegłego roku. Charakteryzuje się ona bardzo płytkim skokiem klawiszy i ma tylu samo zwolenników co zagorzałych przeciwników.

Niestety nawet fani tego rozwiązania mają powód do narzekań, bowiem już nie pierwszy raz skarżą się oni na zacinanie się niektórych przycisków. Najczęściej ofiarą brudu i drobnych zanieczyszczeń pada przycisk Spacji, który nie reaguje, gdy wciśniemy go w sposób naturalny. Dopiero mocniejsza i bardziej zdecydowana reakcja użytkownika daje rezultat. Problem dotyczy zarówno pierwszej jak i drugiej wersji mechanizmu motylkowego i posiada ogromny zasięg. Aż dziw bierze, że Apple jeszcze z tym nic nie zrobiło.

Robią za to inni. Pewien internauta Jonathan Mann przygotował nawet piosenkę o zacinających się klawiszach w jabłkowych komputerach i umieścił ją na prywatnym kanale „Song a Day” w serwisie YouTube. Oto ona:

Źródło: YouTube

 

Piosenka o klawiaturach z mechanizmem motylkowym

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)