Home Newsy Pierwszy przypadek eksplozji iPhone’a 8
Pierwszy przypadek eksplozji iPhone’a 8
0

Pierwszy przypadek eksplozji iPhone’a 8

0

Niedługo po rynkowym debiucie iPhone’a 8 i jego większego brata do sieci zaczęły napływać niepokojące doniesienia o wadliwych akumulatorach montowanych w niektórych egzemplarzach tychże urządzeń. Kilku użytkowników doświadczyło puchnięcia baterii, która pod wpływem zwiększania swoich rozmiarów rozwarstwiała obudowę smartfona.

Całość szybko zyskała rozgłos, a przez niektórych sytuacja ta została nawet okrzyknięta mianem kolejnej afery. Problem zdaje się dopiero przybierać na sile, bowiem w ostatnich dniach doszło do pierwszej eksplozji akumulatora w iPhone 8 z pamięcią 64 GB. Pechowa właścicielka pochodząca z Chin podłączyła telefon do źródła zasilania i zostawiła go na noc.

Kiedy rano obudziła się ze smartfona unosił się dym, a on sam wydawał niepokojące dźwięki. Nierozsądna dziewczyna chcąc ugasić tlące się jeszcze urządzenie potraktowała je wodą, a dopiero potem odłączyła je od zasilania. Po powrocie z pracy postanowiła wykonać zdjęcia zniszczonemu urządzeniu i dostarczyć je do jednego z salonów firmowych Apple licząc na wymianę smartfona na nowy.

Niestety nic nie wiadomo, czy pechowa właścicielka używała oryginalnej ładowarki, czy też może zamiennika czego kategorycznie odradza Apple.

Źródło: Oriental Daily

 

Pierwszy przypadek eksplozji iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)