Home Newsy Ciekawe odkrycie dokonane w nowych MacBookach Pro
Ciekawe odkrycie dokonane w nowych MacBookach Pro
0

Ciekawe odkrycie dokonane w nowych MacBookach Pro

0

W tym tygodniu do oferty Apple zawitały odświeżone o szybsze komponenty modele komputera MacBook Pro. Urządzenie może też poszczycić się klawiaturą z nowym, motylkowym mechanizmem. Trzecia generacja tego elementu konstrukcji jak zauważono jest znacznie cichsza w pracy. Sprzętowi standardowo już postanowił przyjrzeć się z bliska serwis iFixit.

iFixit znany jest z tego, iż zaraz po debiucie jakiegoś jabłkowego sprzętu rozbiera go na części pierwsze i ocenia pod kątem samodzielnej naprawy. MacBook Pro z tego roku nie mógł uciec uwadze serwisu. Co prawda prace nad rozbiórką wciąż trwają jednak natrafiono na pewną ciekawostkę.

Dotyczy ona wspomnianej klawiatury oraz zaimplementowanego w nią mechanizmu motylkowego trzeciej generacji. Okazuje się, iż konstrukcja każdego z przycisków zawiera silikonową podkładkę, która z jednej strony wycisza jego pracę, z drugiej zaś ma chronić mechanizm przed zanieczyszczeniami. Serwis iFixit postanowił też sprawdzić jak takie rozwiązanie sprawdzi się w praktyce i niedługo wyda odpowiedni werdykt.

Problem z klawiaturą wyposażoną w mechanizm motylkowy pojawił się już w 2015 roku przy okazji debiutu MacBooka z ekranem 12 cali. Spora rzesza użytkowników narzekała na często zacinające się i niereagujące przyciski, pod które dostały się jakieś drobiny. Sytuacja ta powtórzyła się przy okazji kolejnych modeli tego laptopa oraz MacBooka Pro, co poskutkowało w rezultacie uruchomieniem programu darmowej wymiany klawiatur, który obowiązuje do dziś.

Źródło: iFixit

 

Ciekawe odkrycie dokonane w nowych MacBookach Pro

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *