Home Newsy Apple Pay w Polsce już na wiosnę?
Apple Pay w Polsce już na wiosnę?
0

Apple Pay w Polsce już na wiosnę?

0

Wiele osób w Polsce korzystających z ekosystemu Apple zapewne już z niecierpliwością czeka na wprowadzenie usługi Apple Pay. Temat co jakiś czas podgrzewają nowe, nieoficjalne wieści różnego pochodzenia. Nie tak dawno sugerowano nawet, że możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych z użyciem iPhone’a lub Apple Watch’a zostanie oddana do masowego użytku jeszcze do końca tego roku.

Niestety nie ma co czekać na taki rozwój wydarzeń, choć na horyzoncie pojawiają się nowe, optymistyczne znaki. Jak bowiem donosi serwis Cashless powołując się na swoje, sprawdzone źródła usługa Apple Pay w Polsce może pojawić się w II kwartale przyszłego roku. Zgodnie z najnowszym raportem w tym miesiącu kilka polskich banków otrzymało od Apple propozycję wdrożenia systemu jabłkowych płatności. Wśród nich wymienia się między innymi mBank, Alior i BZ WBK.

Obecnie mają trwać rozmowy z kalifornijską firmą, które sprowadzają się do wielkości prowizji należnych bankom z tytułu obsługi Apple Pay. Standardowo stawka wynosi 0,2 – 0,3 %, a więc mało zachęcająco. Polskie banki starają się wywalczyć nieco więcej stąd też pewnie problem z wprowadzeniem usługi w kraju. Zdaniem serwisu Cashless jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Apple Pay w kraju nad Wisłą może zadebiutować nawet na początku 2018 roku.

Źródło: Onetech

 

Apple Pay w Polsce już na wiosnę?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *