Home Newsy Dostępność iPhone’a X – nie nadążysz
Dostępność iPhone’a X – nie nadążysz
0

Dostępność iPhone’a X – nie nadążysz

0

Osoby wyczekujące premiery rynkowej nowego, flagowego modelu iPhone’a do tej pory raczeni byli informacjami pesymistycznie nastawiającymi pod kątem dostępności tego urządzenia. Kilkukrotnie na przełomie ostatnich miesięcy uczulano, że iPhone X będzie miał problemy z zapasami magazynowymi, a czas oczekiwania na realizację zamówienia od momentu zakupu może wynieść nawet do kilku tygodni.

Tylko w jednym z ostatnich raportów padło stwierdzenie, że iPhone X będzie zaraz po debiucie sprzedażowym jednym z najciężej dostępnych smartfonów na rynku. Powodem są problemy jakiś przysparza na taśmach produkcyjnych kamera TrueDepth, której skomplikowana konstrukcja nie pozwala wejść fabrykom w fazę masowej produkcji. Pierwsza partia smartfonów opuściła już Foxconn jednak tylko w ilości 46,5 tysiąca egzemplarzy.

Pojawiły się spekulacje, iż jeśli fabrykom nie uda się zwiększyć tempa produkcji, to Apple nie będzie w stanie zaspokoić popytu na flagowca przez długi czas od jego wejścia na rynek. Analitycy zaś szacują, że sytuacja ma ulec poprawie dopiero w pierwszej połowie następnego roku kiedy to znacznie skróci się czas oczekiwania na zamówienie.

Z powyższym kłócą się najnowsze doniesienia, których autorem jest serwis DigiTimes. Zgodnie z ich treścią dostawcy części do iPhone’a X uporali się z problemami, a niektóre z nich były nawet wyssane z palca i istniały jedynie w internetowych publikacjach. Zdaniem redaktorów serwisu wszystkie zamówienia będą zrealizowane przed końcem tego roku. Nie wiadomo jednak dlaczego w tym samym raporcie możemy przeczytać, że problemy z dostępnością iPhone’a X pojawią się na początku 2018 roku.

Źródło: MacRumors

 

Dostępność iPhone’a X – nie nadążysz

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)