Home Newsy Tematu opóźnień iPhone’a X ciąg dalszy
Tematu opóźnień iPhone’a X ciąg dalszy
0

Tematu opóźnień iPhone’a X ciąg dalszy

0

iPhone X, czyli model smartfona, na który czeka przeważająca większość użytkowników pojawi się na rynku 3 listopada. Prawdopodobnie jednak w bardzo mocno ograniczonej ilości. Temat opóźnień w dostawach urządzenia nie jest nowy, bowiem zrodził się jeszcze przed jego prezentacją. Dziś serwis DigiTimes dorzuca do zagadnienia kilka kolejnych, pesymistycznych informacji.

Powołując się na sprawdzone źródła bowiem raportuje, że Apple poprosiło dostawców komponentów do flagowca o ograniczenie ich wysyłek do 40 % z zakontraktowanej ilości. Pozostała część elementów ma być dostarczona w terminie późniejszym. Analogiczna sytuacja miała miejsce rok temu przy okazji premiery iPhone’a 7 kiedy to Apple wprowadziło limit 60 % na dostawy komponentów.

To właśnie dlatego model ten w okresie wrzesień – październik był trudno dostępny. Sytuacja unormowała się w listopadzie. W tym roku prawdopodobnie czeka użytkowników bardziej pesymistyczny scenariusz. Zgodnie z nim w dniu debiutu rynkowego, czyli 3 listopada smartfon będzie ciężko dostępny i nabędą go jedynie osoby, które najszybciej zareagowały na przedsprzedaż. Potem czas realizacji zamówienia ma się znacznie wydłużyć, a sytuacja powróci do normy niestety dopiero w styczniu przyszłego roku.

Co ciekawe serwis DigiTimes twierdzi, że Apple będzie obserwowało wielkość sprzedaży iPhone’a 8 i 8 Plus, a także przedsprzedaż iPhone’a X i dopiero mając poglądowe dane dotyczące zainteresowania tymi urządzeniami podejmie decyzje w zakresie masowej produkcji flagowca.

Źródło: DigiTimes

 

Tematu opóźnień iPhone’a X ciąg dalszy

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)