Home Newsy iPhone X jest ale go nie ma… i długo nie będzie
iPhone X jest ale go nie ma… i długo nie będzie
0

iPhone X jest ale go nie ma… i długo nie będzie

0

Osoby, którym już cieknie ślinka na myśl o posiadaniu flagowego produktu zaprezentowanego we wrześniu na konferencji Apple mogą zacząć się poważnie obawiać o jego dostępność w dniu premiery rynkowej. Nad stanem magazynowym iPhone’a X zbierają się coraz liczniej czarne chmury, a najnowsze doniesienia potwierdzają treść licznych plotek sprzed prezentacji urządzenia.

Zaprezentowany 12 września smartfon oficjalnie ma być dostępny w przedsprzedaży 27 października, a pierwsze egzemplarze według zapewnień Apple trafią na sklepowe półki tydzień później – 3 listopada. Analityk Christopher Caso z firmy Raymond James nie jest jednak optymistą w świetle powyższych informacji. Obawy związane z dostępnością flagowca w przytoczonym terminie pojawiły się na skutek kontroli jaką firma Raymond James przeprowadza w przedsiębiorstwach należących do łańcucha dostaw Apple.

Audyt potwierdza, że istnieją wciąż duże problemy z produkcją niektórych elementów konstrukcji iPhone’a X, zwłaszcza ekranu OLED, co ma o prawie miesiąc opóźnić masową produkcję urządzenia. Ta ruszy zdaniem Caso w połowie października, a nie jak sugerowano wcześniej pod koniec sierpnia. Autor dodaje także, że fabryki osiągną pełne moce przerobowe dopiero w grudniu tego roku. Co to oznacza?

Wielkie problemy z dostępnością iPhone’a X w październiku i listopadzie oraz astronomicznie długie czasy oczekiwania na realizację zamówienia jeśli to składane będzie w internetowym sklepie Apple. Czytając te doniesienia powiało wielkim pesymizmem, ja jednak mam nadzieję, że aż tak przygnębiająco nie będzie, a pierwsi nabywcy dokonując płatności w przedsprzedaży dostaną urządzenie na początku listopada. Kolejni będą musieli pogodzić się z terminem realizacji do dwóch tygodni. Potem sytuacja powinna się już normować.

Źródło: MacRumors

 

iPhone X jest ale go nie ma… i długo nie będzie

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)