Home Artykuły Jak uruchomić tryb pisania jedną ręką w iOS 11
Jak uruchomić tryb pisania jedną ręką w iOS 11

Jak uruchomić tryb pisania jedną ręką w iOS 11

0

System iOS 11, który dwa dni temu trafił do masowego użytku naszpikowany jest nowymi funkcjami, z których część ukryta jest w menu. Jedną z nich docenią z pewnością właściciele większych modeli iPhone’a, którzy od dłuższego czasu liczyli na dostosowanie klawiatury tych urządzeń do opcji pisania jedną ręką.

W przypadku smartfona z ekranem o przekątnej 4,7 cala problem rozwiązywało do tej pory posiadanie średniej wielkości dłoni oraz nieprzesadnie długich palców. Sytuacja komplikowała się ze względu na gabaryty urządzenia w przypadku iPhone’a 6 Plus oraz 7 Plus, gdzie pisanie jedną ręką nawet krótkich tekstów było praktycznie niemożliwe. Na szczęście wraz z debiutem systemu iOS 11 pojawia się opcja zmieniająca tryb wbudowanej klawiatury.

Rozwiązanie to było już dostępne wcześniej za sprawą aplikacji zewnętrzych, czyli rozszerzeń dla natywnej klawiatury. Jednak w większości przypadków wizualna strona tych tworów w środowisku iOS prezentowała się nienaturalnie, przekoloryzowanie. Jak zatem włączyć wbudowany w system iOS 11 tryb pisania jedną ręką?

Wystarczy na klawiaturze dłużej przytrzymać przycisk ikon emoji, a wyświetli się wówczas krótkie menu pozwalające na wybór tradycyjnej klawiatury lub trybu pisania jedną ręką z uwzględnieniem preferencji lewo lub praworęcznych. Po wyborze tych ostatnich interfejs klawiatury zacieśni się w zależności od wyboru bliżej prawej lub lewej strony ekranu. Całość spowoduje, że całość klawiszy z powodzeniem obsłużymy jednym kciukiem.

By wrócić do poprzedniego stanu wystarczy dotknąć palcem pustej powierzchni obok klawiatury.

 

Jak uruchomić tryb pisania jedną ręką w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)