Home Newsy Apple Watch Series 3 z LTE nie działa jak należy
Apple Watch Series 3 z LTE nie działa jak należy
0

Apple Watch Series 3 z LTE nie działa jak należy

0

W sieci pojawiają się już pierwsze recenzje najnowszego modelu jabłkowego zegarka, który przyciąga kupujących przede wszystkim wbudowanym modułem LTE i wsparciem dla sieci operatorów komórkowych. Funkcja ta podczas prezentacji Apple Watch Series 3 wywołała lawinę oklasków na widowni, choć szybko okazało się, że skorzystać z niej będą mogli póki co tylko wybrani.

W Polsce, a także w wielu innych krajach lokalni operatorzy sieci komórkowych nie posiadają jeszcze wsparcia dla kart eSIM, które montowane są w płycie głównej naręcznego urządzenia. Niestety to nie koniec złych wieści. Część użytkowników bowiem, która miała już okazję testować smartwatch’a stwierdza, że nie działa on jak należy i traci połączenie z siecią komórkową.

Dzieje się to za każdym razem kiedy zegarek znajdzie się w zasięgu sieci bezprzewodowej WiFi, nawet takiej zabezpieczonej o słabym zasięgu. Łączy się on z nią bez wymagania autoryzacji w przypadku istnienia hasła w efekcie nie dając połączenia z internetem. Oczywiście problemem nie jest brak skutecznego połączenia, a uporczywe rozłączanie z siecią komórkową.

Apple podobno już pracuje nad rozwiązaniem, a więc stosowną aktualizacją dla systemu watchOS 4.

Źródło: MacRumors

 

Apple Watch Series 3 z LTE nie działa jak należy

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)