Home Newsy Czytnik Touch ID powodem opóźnienia debiutu rynkowego iPhone’a X
Czytnik Touch ID powodem opóźnienia debiutu rynkowego iPhone’a X
0

Czytnik Touch ID powodem opóźnienia debiutu rynkowego iPhone’a X

0

Na długo przed premierą iPhone’a X w sieci pojawiały się spekulacje związane z kwestiami bezpieczeństwa tego smartfona, a dokładniej rzecz ujmując rozwiązaniem dotyczącym czytnika linii papilarnych Touch ID. Wiele plotek sugerowało, że element ten zostanie zespolony z wyświetlaczem, chwilę później jednak przenoszono go w takie miejsca jak tylna część obudowy, czy przycisk usypiania. Rzeczywistość w rezultacie okazała się odmienna i kalifornijska firma zaproponowała alternatywę, nowe rozwiązanie – Face ID, czyli czytnik twarzy użytkownika.

Okazuje się, że w treści pierwszych doniesień było sporo prawdy, bowiem Apple bardzo poważnie podeszło do tematu Touch ID wbudowanego w wyświetlacz. Jak bowiem donosi The Wall Street Journal firma niemal do samego końca próbowała przeciwstawić się problemom jakie niosła implementacja tego elementu konstrukcji w szklaną powierzchnię.

Osoba zaznajomiona z tematem dodaje również, że prace nad czytnikiem linii papilarnych jaki miał znaleźć się w konstrukcji flagowego modelu iPhone’a trwały na tyle długo, iż ostatecznie urządzenie zadebiutuje na rynku znacznie później niż iPhone 8 i 8 Plus.

Źródło: WSJ

 

Czytnik Touch ID powodem opóźnienia debiutu rynkowego iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)