Home Newsy Po raz kolejny o Touch ID wbudowany w ekran
Po raz kolejny o Touch ID wbudowany w ekran
0

Po raz kolejny o Touch ID wbudowany w ekran

0

Jednym z bardziej dyskusyjnych tematów dotyczących konstrukcji nadchodzącego, jubileuszowego modelu iPhone’a jest umiejscowienie lub też całkowity brak czytnika linii papilarnych. Zgodnie z treścią niektórych informacji element ten nie zostanie wbudowany w ekran jak wstępnie sądzono lecz znajdzie się w tylnej części obudowy, tuż pod logo Apple.

Inni są zdania, że Apple w tym roku całkowicie zrezygnuje z Touch ID na rzecz sensora 3D rozpoznającego twarz użytkownika. Źródłem zagorzałych dyskusji są rzekome problemy techniczne dotyczące produkcji tego elementu konstrukcji. Redaktorzy serwisu BGR zauważają jednak, że na obecność czytnika Touch ID na powierzchni ekranu może wskazywać nowa funkcja jaka ujrzała światło dzienne wraz z wydaniem czwartej bety oprogramowania iOS 11.

Funkcją, o której mowa jest komunikat wyświetlający się na ekranie urządzenia podczas próby uruchomienia aplikacji z poziomu zablokowanego ekranu. Wyświetlana informacja sugeruje gdzie należy zeskanować palec w celu odblokowania dostępu do aplikacji.

Co ciekawe informację tę podchwycił także serwis Phonearena, choć sam komunikat widoczny na zdjęciu powyżej można zinterpretować na wiele innych sposobów. Trochę sytuacja ta wygląda jak szukanie sensacji na siłę. Nie dalej jak we wrześniu tego roku na własne oczy przekonamy się ile prawdy było we wszelkiej maści publikacjach dotyczących Touch ID jakie opublikowano w sieci do czasu premiery iPhone’a 8.

Źródło: BGR

 

Po raz kolejny o Touch ID wbudowany w ekran

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)