Home Artykuły Jak personalizować Centrum Sterowania w iOS 11
Jak personalizować Centrum Sterowania w iOS 11

Jak personalizować Centrum Sterowania w iOS 11

0

Jedną z licznych nowości zaimplementowanych w system iOS 11 jest przebudowane graficznie w pełni konfigurowalne Centrum Sterowania, z poziomu którego użytkownik ma szybki dostęp do niektórych funkcji systemowych. W tym poradniku pokażemy czytelnikom jak spersonalizować tą część jabłkowego oprogramowania.

Centrum Sterowania uruchamiane gestem przesunięcia palcem od dolnej krawędzi ekranu urządzenia ku górze znacznie ułatwia korzystanie z platformy iOS 11, bowiem pozwala na wygodniejszy dostęp do niektórych, przydatnych funkcji, które zazwyczaj zaszyte są głęboko w menu Ustawień. Miejsce to umożliwia również ręczne dostosowanie panelu pod potrzeby użytkownika dzięki czemu może on tworzyć swoją własną ekspozycję.

Lisa wspieranych funkcji jednak jest ograniczona, a więc zdani jesteśmy wyłącznie na propozycje od Apple. Wśród opcji oddanych do użytku znajdziemy między innymi latarkę, alarm, pilot dla Apple TV 4 generacji i nowszej, dyktafon, kalkulator, aparat, czy notatki. Wygląd tej części systemu możemy jednak zmieniać jedynie w połowie, bowiem górna jej powierzchnia zarezerwowana jest na stałe dla funkcji takich jak dostęp do WiFi, Bluetooth, trybu samolotowego, trybu nocnego, odtwarzacza, czy zmiany poziomu natężenia dźwięku.

Aby skonfigurować Centrum Sterowania systemu iOS 11 należy udać się do Ustawień, a następnie z listy opcji wybrać Centrum Sterowania. W pierwszej zakładce o nazwie „Dostęp z aplikacji” możemy zdefiniować, czy panel Centrum Sterowania ma być wyświetlany wówczas, gdy uruchomiona jest jakaś aplikacja, czy tylko z poziomu ekranu początkowego i zablokowanego.

Druga zakładka z listy to „Dostosowanie narzędzia”, w której dokonamy wyboru jakie opcje znajdą się w Centrum Sterowania poza tymi wbudowanymi na stałe. Z listy funkcji wybieramy więc odpowiadające naszym gustom wciskając ikonę plusa. W tym miejscu można również zmieniać ich kolejność przytrzymując grafikę trzech poziomych kresek i przesuwając pozycją w pionie.

Co ciekawe Centrum Sterowania wspiera technologię 3D Touch, a więc z poziomu kompatybilnych urządzeń po mocniejszym naciśnięciu niektórych ikon, takich jak choćby Latarka, pojawi się kolejne menu z dodatkowymi opcjami przypisanymi do konkretnej funkcji.

 

Jak personalizować Centrum Sterowania w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)