Home Artykuły Jak włączyć tryb Night Shift z poziomu Centrum Sterowania w iOS 11
Jak włączyć tryb Night Shift z poziomu Centrum Sterowania w iOS 11

Jak włączyć tryb Night Shift z poziomu Centrum Sterowania w iOS 11

0

Jednym z ciekawszych miejsc dostępnych w oficjalnie wydanym niedawno systemie iOS 11 jest przebudowane wizualnie Centrum Sterowania, z poziomu którego użytkownik ma dostęp do niektórych funkcji systemowych. Wśród nich znajdują się elementy na stałe wbudowane, których nie można się pozbyć z menu oraz opcje z możliwością personalizacji.

Ustawienia Centrum Sterowania pozwalają dodawać nowe funkcje systemowe z dostępnej listy. Oznacza to, że nie znajdziemy na niej wszystkich opcji systemowych, a jedynie te zarekomendowane przez Apple.

Próżno na pierwszy rzut oka szukać więc trybu Night Shift, który dostosowuje kolorystykę wyświetlacza do pory dnia. O zmierzchu i wieczorem ekran urządzenia pozbawiony jest emisji światła niebieskiego, a wyświetlane na nim kolory są cieplejsze przez co użytkownik nie męczy oczu. Opcja ta znajduje się w menu Ustawień systemu iOS 11 w zakładce Ekran i jasność. Niestety na pierwszy rzut oka nie jest dostępna z poziomu Centrum Sterowania. Na pierwszy rzut oka, bo jak się okazuje została ona ukryta.

W tym poradniku pokażemy zatem jak ręcznie aktywować tryb NIght Shift z poziomu Centrum Sterowania.

1. Uruchom Centrum Sterowania systemu iOS 11 (na głównym i zablokowanym ekranie wykonaj gest przesunięcia palca od dolnej do górnej krawędzi ekranu),
2. Wciśnij i przytrzymaj ikonę jasności ekranu, która w Centrum Sterowania wbudowana jest na stałe. Pojawi się wówczas dodatkowe menu z suwakiem do zmiany jasności ekranu,
3. Pod suwakiem znajdziesz małą ikonę odpowiedzialną za włączenie lub wyłączenie trybu Night Shift, gdzie sterować można tą funkcją nie odwiedzając ustawień systemowych.

Włączony tryb Night Shift będzie sygnalizowany zmianą koloru dedykowanej ikony, który rozświetli się wówczas na pomarańczowo.

Źródło: OSX Daily

 

Jak włączyć tryb Night Shift z poziomu Centrum Sterowania w iOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)