Centrum Sterowania w iOS 11 krytykowane

Centrum Sterowania w iOS 11 krytykowane

0

Wraz z wydaniem najnowszej wersji oprogramowania iOS przebudowie poddano Centrum Sterowania, które umożliwia szybki dostęp do niektórych funkcji systemowych bez konieczności odwiedzania menu ustawień. Wizualnie ta część softu została napisana od podstaw i wygląda znacznie lepiej niż poprzednik jednak wzbudza kontrowersje z przyczyn funkcjonalnych.

Nie dalej jak parę tygodni temu okazało się, że opcje WiFi oraz Bluetooth znajdujące się w Centrum Sterowania systemu iOS 11 nie działają jak powinny. Problemem jest fakt, że z poziomu tej części jabłkowego oprogramowania nie można całkowicie dezaktywować połączeń z siecią bezprzewodową lub wyłączyć modułu Bluetooth. Centrum Sterowania pozwala jedynie na przerwanie połączenia lecz moduły nadal pozostają aktywne.
Co więcej całkowita ich dezaktywacja z poziomu Ustawień systemowych także nie jest pełna, bowiem każdego dnia o 5 rano system automatycznie wznawia pracę obu modułów.

Powyższe skrytykowała opiniotwórcza organizacja Electronic Frontier Foundation, która uważa, że takie działanie narusza bezpieczeństwo i prywatność użytkownika. Zajmując się walką o prawa człowieka w świecie technologii skarży się, że zaimplementowane w Centrum Sterowania systemu iOS 11 funkcje działają inaczej niż sugeruje to ich przeznaczenie, a to znacznie obniża poziom bezpieczeństwa użytkownika. Najbardziej dyskusyjną jest opcja automatycznego wznawiania połączeń WiFi oraz Bluetooth.

Apple jednak jest innego zdania i uważa, że takie działanie ma zapewnić użytkownikom maksymalizację doznań z korzystania z platformy iOS 11.

Źródło: MacRumors

 

Centrum Sterowania w iOS 11 krytykowane

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *