Home Newsy Skaner twarzy nowym trendem na rynku smartfonów
Skaner twarzy nowym trendem na rynku smartfonów
0

Skaner twarzy nowym trendem na rynku smartfonów

0

W tym roku Apple zdecydowało się zastąpić w swoim flagowym modelu iPhone’a czytnik Touch ID skanerem twarzy użytkownika, choć decyzja o jego zastosowaniu podyktowana była prawdopodobnie problemami z implementacją tego pierwszego w ekran urządzenia. Rozwiązanie jednak wyszło firmie na dobre, bowiem jak się okazuje Face ID rozpoczęło nowy trend na rynku.

Najnowszy raport firmy analitycznej KGI Securities sugeruje, że technologia rozpoznawania twarzy użytkownika wzbudza coraz większe zainteresowanie innych producentów smartfonów. Wskazuje na to ilość zapytań o moduły odpowiedzialne za tę funkcję, która w ostatnim czasie wzrosła trzykrotnie. Wśród cieszących się największym powodzeniem producentów tych komponentów wymienia się firmy Qualcomm i Himax.

Firma analityczna KGI Securities uważa ponad to, że technologia Face ID wyprzedziła konkurencję Apple o jakieś 2,5 roku. Po upływie tego czasu właśnie producenci smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Android będą w stanie zaoferować użytkownikom podobne rozwiązanie, a ono samo stanie się wówczas powszechne na rynku. Za dwa, trzy lata możliwa stanie się także implementacja czytnika linii papilarnych z ekranem urządzenia, choć nie wszyscy producenci smartfonów będą mogli sięgnąć po to rozwiązanie. Powodem ma być monopol marki Samsung na produkcję wyświetlaczy OLED, a co za tym idzie ograniczona ilość tego komponentu na rynku.

Źródło: MacRumors

 

Skaner twarzy nowym trendem na rynku smartfonów

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)