Home Artykuły Jak włączyć funkcję automatycznego usuwania nieużywanych aplikacji w systemie IOS 11
Jak włączyć funkcję automatycznego usuwania nieużywanych aplikacji w systemie IOS 11

Jak włączyć funkcję automatycznego usuwania nieużywanych aplikacji w systemie IOS 11

0

Apple wydając najnowszą wersję swojego systemu mobilnego oddało do użytku bardzo ciekawą funkcję, która może znaleźć wielu zwolenników wśród użytkowników jabłkowych urządzeń o niewielkiej pojemności dysku. Platforma iOS 11 sama bowiem może zadbać o wolną przestrzeń usuwając z niej najrzadziej wykorzystywane aplikacje.

W praktyce funkcja ta uaktywni się tylko wówczas jeśli na dysku iPhone’a, iPada lub iPoda Touch zacznie brakować wolnego miejsca. System iOS 11 w takim momencie automatycznie przeanalizuje zawartość pamięci urządzenia pod kątem zainstalowanych aplikacji i wytypuje pozycje rzadko używane, które zyskają status – do usunięcia. Oczywiście programy te nie znikną od razu, bowiem ich ostateczną eliminację z dysku będzie musiał potwierdzić użytkownik. Będzie on jednak miał ułatwione zadanie w wyszukaniu odpowiednich aplikacji, bowiem te najrzadziej użytkowane będą posiadać wyszarzoną ikonę na ekranie.

Wspomniana funkcja jest jednak domyślnie wyłączona w systemie iOS 11. Ten poradnik podpowie zatem jak ją aktywować.

W tym celu należy uruchomić systemowe Ustawienia i udać się do zakładki iTunes Store i App Store, a następnie trzeba włączyć funkcję Odinstaluj nieużywane znajdującą się na samym dole ekranu.

Na koniec warto dodać, że system iOS 11 pozbędzie się jedynie aplikacji pozostawiając w pamięci urządzenia przypisane im dane, które w ekstremalnych przypadkach zabierają więcej miejsca niż generujące je programy.

 

Jak włączyć funkcję automatycznego usuwania nieużywanych aplikacji w systemie IOS 11

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)