Jak sprawdzić, które z zainstalowanych programów nie będą kompatybilne z iOS 11

Jak sprawdzić, które z zainstalowanych programów nie będą kompatybilne z iOS 11

0

Na tegorocznym WWDC w czerwcu zadebiutuje nowa, duża wersja systemu iOS. Wiadomo już, że platforma oznaczona numerem 11 nie będzie wspierać urządzeń z procesorem 32-bitowym (ot choćby iPhone’a 5, 5c, czy iPada 4) oraz aplikacji stworzonych w tejże architekturze.

W tym ostatnim przypadku oznacza to nie mniej nie więcej, że programy niezaktualizowane do wersji 64-bitowej nie uruchomią się w środowisku platformy iOS 11. Już teraz można jednak sprawdzić, które z zainstalowanych na prywatnym urządzeniu aplikacji może spotkać los, o którym mowa wyżej.

Listę programów 32-bitowych znajdujących się w pamięci iPhone’a, czy iPada można wyświetlić udając się do Ustawień Ogólnych systemu iOS i zakładki To Urządzenie, a następnie sekcji Programy.

Oprogramowanie systemowe wyświetli w tym miejscu soft, który na chwilę obecną posiada przestarzałą architekturę i jeśli nie zostanie w najbliższych miesiącach zaktualizowany, to nie uruchomi się po instalacji systemu iOS 11.

Na mojej liście znalazły się na szczęście aplikacje, z których nie korzystam często i bez trudu poradzę sobie z ich brakiem kiedy już mój sprzęt pracować będzie pod kontrolą systemu iOS 11.
Do czasu wydania nowego systemu zapewne część oprogramowania w App Store zostanie odpowiednio zaktualizowana. Spory odsetek jednak od lat pozostawiony jest bez wsparcia dewelopera i prawdopodobnie wraz z nadejściem iOS 11 zostanie on usunięty ze sklepu.

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *