Home Newsy Problemy z filmami w jakości 4k HDR w iTunes Store
Problemy z filmami w jakości 4k HDR w iTunes Store
0

Problemy z filmami w jakości 4k HDR w iTunes Store

0

Jeszcze przed rynkową premierą Apple TV 4k kalifornijska firma zaczęła wzbogacać ofertę iTunes Store o filmy w jakości 4k HDR, które miały być kompatybilne nie tylko z jabłkową przystawką telewizyjną z tego roku ale także najnowszymi modelami iPhone’a oraz iPadem Pro najświeższej generacji. Baza tytułów sukcesywnie rozrasta się lecz ze względu na pewną przypadłość nie do końca jest tak różowo.

Jak bowiem donosi serwis Heise Online pojawiły się problemy z odtwarzaniem takich materiałów z użyciem iPhone’a 8, 8 Plus jak również iPada Pro. Zdaniem redaktorów serwisu jakość tych tytułów pozostawia wiele do życzenia i jest nawet gorsza od rozdzielczości HD1080. Sytuacja ma dotyczyć wybranych pozycji takich jak choćby „Logan”.

Problem objawia się tym, że podczas ciemnych scen występujących podczas odtwarzania filmu dosłownie zanikają znajdujące się w nich postacie. Najzwyczajniej w świecie nie widać ich i zlewają się one z ciemnym tłem wyświetlanego obrazu. Sugeruje się, iż przyczyna może leżeć po stronie źle dobranej tabeli konwersji jasności.

Całość jednak nie jest mocno uciążliwa dla użytkownika w praktyce, a problem da się zniwelować wydając odpowiednią aktualizację oprogramowania iOS 11. Niestety powyższa przypadłość poszerza listę dość licznych, tegorocznych wpadek Apple.

Źródło: Heise.de

 

Problemy z filmami w jakości 4k HDR w iTunes Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)