Home Newsy iOS 12 – koncept oprogramowania
iOS 12 – koncept oprogramowania
0

iOS 12 – koncept oprogramowania

0

Należę do osób, które z niecierpliwością wyczekują kolejnych dużych zmian wizualnych w platformie iOS. Kompletnego przebudowania interfejsu jak to miało miejsce podczas aktualizacji platformy do wersji 7 kiedy to UI użytkownika uległo spłaszczeniu. Od tamtej pory Apple skupia się głównie na nowych funkcjonalnościach lekko, wręcz kosmetycznie ulepszając wizualną stronę swojego oprogramowania.

Ciekawym zabiegiem ze strony kalifornijskiej firmy byłoby zunifikowanie wyglądu systemu iOS z interfejsem jakim charakteryzuje się jabłkowy zegarek Apple Watch. W sieci już niejednokrotnie podejmowano się prób zobrazowania tego przedsięwzięcia jednak żadna z nich nie wygląda tak dobrze jak koncept autorstwa ConceptsiPhone – kanału mieszczącego się w zasobach serwisu YouTube.

Twórcy krótkiego wideo przedstawili na nim kompletnie przebudowaną wersję systemu iOS 12, która garściami czerpie inspirację z wyglądu platformy watchOS. Po 10 latach obecności kwadratowych, lekko zaokrąglonych na krawędziach ikon mamy tu do czynienia z ich okrągłą wersją. Zmianie jednak uległy wszystkie elementy jabłkowego oprogramowania począwszy od Centrum Sterowania, poprzez menu ustawień, a na Centrum Powiadomień kończąc. Ciekawy materiał, zachęcam do zapoznania się z wizją.

Źródło: YouTube

 

iOS 12 – koncept oprogramowania

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)