Home Newsy Spora część aplikacji zaraz po premierze iPhone’a X może wyglądać odstraszająco
Spora część aplikacji zaraz po premierze iPhone’a X może wyglądać odstraszająco
0

Spora część aplikacji zaraz po premierze iPhone’a X może wyglądać odstraszająco

0

Cześć użytkowników zapewne pamięta z jakimi problemami musiał borykać się iPhone 5 zaraz po debiucie. Było to urządzenie z nieco większym niż dotychczas ekranem, do wymiarów którego deweloperzy musieli dostosować swoje aplikacje. Niestety nie każdy z nich od razu zastosował się do zarządzenia Apple czego owocem były programy szpetnie prezentujące się na wyświetlaczu urządzenia.

Do podobnej sytuacji może dojść już w listopadzie kiedy to na rynek trafi iPhone X. W jego przypadku wiadomo już, że programiści będą musieli zachować się podobnie, czyli dostosować sposób wyświetlania interfejsu swoich aplikacji pod nietypowy ekran, który nie dość, że posiada w górnej części specjalne wycięcie, to jeszcze cechują go zaokrąglone krawędzie.

Apple wydało kilkanaście dni temu specjalną instrukcję jak przystosowywać treści, w tym także zawartość stron internetowych pod nowy sposób wyświetlania w iPhone X. Można jednak domyślać się, że nie wszyscy deweloperzy zmian w swoich aplikacjach dokonają jeszcze przed premierą flagowca na rynku.

Na zdjęciu poniżej widać grę Pokemon Go!, która nie została przystosowana do nowego smartfona czego skutkiem jest wyświetlanie czarnych ramek w górnej i dolnej części.

Prawda, że wygląda to ohydnie? Prawdopodobnie do takiego widoku będziemy musieli przywyknąć na najbliższe kilka miesięcy zanim wszystkie aplikacje nie zostaną dostosowane do nowych wymogów.

Źródło: Onetech

 

Spora część aplikacji zaraz po premierze iPhone’a X może wyglądać odstraszająco

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)