Home Newsy Pewien absurd w iTunes
Pewien absurd w iTunes
1

Pewien absurd w iTunes

1

Czy można zarobić pieniądze i się nie narobić? Pewnie niejedna z osób zastanawiała się nad tym nie jeden raz w życiu szukając zajęcia pożądanego przez masy. Okazuje się, że ludzka kreatywność w polowaniu na okazje nie zna granic. W iTunes bowiem sprzedawany jest i to z powodzeniem 10 minutowy utwór kompletnie ogołocony z dźwięków.

Blisko 10 minut ciszy autorstwa Samir’a Mezrahi zatytułowane „A a a a a Very Good Song” znalazło się nawet w Top 50 iTunes Store i wciąż zdobywa popularność. Pozycja w rankingu wyprzedza nawet niektóre utwory znanych i cenionych wykonawców, a została wyceniona na 0,99 USD. „Twórca niczego” opublikował ten niecodzienny utwór z myślą o kierowcach, by dać im bezpieczny czas na przygotowanie pełnowartościowej playlisty w aucie, gdy ta przygotowana wcześniej zawiodła pod kątem trafności w gusta.

Nie jest to jednak jedyny taki przypadek. Swego czasu podobna sytuacja miała miejsce w serwisie Spotify, gdzie kilka lat temu pewna grupa opublikowała cały album, na który składały się utwory pozbawione dźwięków. Cicha płyta z tytułu opłat licencyjnych zarobiła dla pseudo wykonawców blisko 20 tysięcy dolarów. Po jakimś czasie została usunięta z bazy serwisu.

Źródło: iTunes

 

Pewien absurd w iTunes

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)