Home Newsy Apple walczy o przetrwanie technologii Smart Connector
Apple walczy o przetrwanie technologii Smart Connector
0

Apple walczy o przetrwanie technologii Smart Connector

0

Wprowadzona dwa lata temu wraz z premierą pierwszej generacji iPada Pro technologia Smart Connector nie spotkała się z aprobatą i zainteresowaniem producentów akcesoriów do jabłkowych urządzeń. Powodem mają być wysokie koszty implementacji tego rozwiązania, długi czas oczekiwania na niezbędne komponenty, a ostatecznie również mało atrakcyjna cena finalnego produktu.

Wszystkie te czynniki powodują, że wielu producentów akcesoriów nadal obstaje przy sprawdzonej technologii Bluetooth miesiące temu spisując propozycję Apple na straty. Gigant z Cupertino jednak nie daje za wygraną i jak donosi Fast Company prowadzi obecnie zakrojone na szeroką skalę rozmowy z wytwórcami akcesoriów w zakresie adaptacji technologii Smart Connector.

Technologia Apple umożliwia dwukierunkową komunikację akcesorium z urządzeniem i jednoczesne ładowanie baterii tego pierwszego z wykorzystaniem energii zgromadzonej we współpracującym sprzęcie. Pozostaje zatem czekać na owocny finał tych negocjacji i poszerzenie oferty rynkowej o nowe gadżety. Tych obecnie w sprzedaży jest jak na lekarstwo.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple walczy o przetrwanie technologii Smart Connector

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)