Home Newsy Większość dotąd sprzedanych iPhone’ów wciąż jest użytkowana
Większość dotąd sprzedanych iPhone’ów wciąż jest użytkowana
0

Większość dotąd sprzedanych iPhone’ów wciąż jest użytkowana

0

Pierwszy model iPhone’a pojawił się na rynku dziesięć lat temu i od tego czasu Apple udało się sprzedać łącznie 1,16 miliarda egzemplarzy tego urządzenia w różnych odsłonach. Informacja ta ogłoszona została przez kalifornijską firmę w marcu tego roku podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym.

Co ciekawe badania przeprowadzone przez serwis Newzoo wykazują, że 63 % spośród wszystkich dotychczas sprzedanych iPhone’ów nadal jest użytkowana. W kwietniu tego roku na świecie aktywnych było aż 728 milionów iPhone’ów, co oznacza, że większa część jabłkowych smartfonów wyprodukowanych od początku działalności Apple nadal jest użytkowana.

Są to głównie modele powstałe od 2013 roku, bowiem to właśnie wówczas rozpoczął się prawdziwy wzrost popytu na te urządzenia. Pewną ciekawostką jest wynik badania sugerujący, że aż 31,3 % spośród wszystkich aktywnych obecnie urządzeń należy do chińskich użytkowników. W kwietniu tego roku serwis naliczył ich 228 milionów. Pewnym wyróżnikiem jest również Japonia, gdzie aż 60,1 % wszystkich smartfonów stanowią właśnie iPhone’y, a liczba ta jest wyższa niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie z urządzeń z Cupertino korzysta 47,4 % użytkowników.

Raport wieńczy informacja, że aż 85 % wszystkich jabłkowych smartfonów pracuje obecnie pod kontrolą najnowszego systemu dostępnego w oficjalnym kanale dystrybucji, czyli iOS 10.

Źródło: Newzoo

 

Większość dotąd sprzedanych iPhone’ów wciąż jest użytkowana

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)