Home Newsy iOS 10.3.3 łata poważną lukę w zabezpieczeniach
iOS 10.3.3 łata poważną lukę w zabezpieczeniach
0

iOS 10.3.3 łata poważną lukę w zabezpieczeniach

0

Na początku tego tygodnia Apple umieściło w oficjalnym kanale dystrybucji oprogramowanie iOS w wersji 10.3.3. Aktualizacja dedykowana jest wszystkim użytkownikom posiadającym kompatybilne urządzenia. Jej instalacja zalecana jest przede wszystkim z jednego, zasadniczego powodu, o którym przeczytacie poniżej.

Update dotyczący systemu iOS jakim Apple kilka dni temu uraczyło użytkowników nie wnosi na pokład żadnych nowych funkcjonalności. Firma skupiła się głównie na poprawkach błędów i stabilności działania oprogramowania, a także przyłożyła się do kwestii związanych z bezpieczeństwem. To właśnie z powodu tych ostatnich instalacja iOS 10.3.3 zalecana jest wszystkim użytkownikom.

Okazuje się bowiem, że kalifornijska firma wraz z wydaniem softu iOS w wersji 10.3.3 załatała poważną lukę związaną z WiFi. Problem dotyka urządzeń, w których wykorzystano układ Broadcom BCM 43xx i polega na umożliwieniu osobom trzecim przejęcia kontroli nad sprzętem wykorzystując do tego celu użytkowaną sieć WiFi. Problem jest poważny, bowiem złośliwy kod o nazwie Broadpwn wykorzystujący lukę został oceniony przez Narodowy Instytut Standardów i Technologii Stanów Zjednoczonych na 9,8/10 punktów.

Aktualizacji można dokonać bezpośrednio na urządzeniu udając się do Ustawień Ogólnych i sekcji Uaktualnienia.

Źródło: CNet

 

iOS 10.3.3 łata poważną lukę w zabezpieczeniach

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)