Home Newsy Kolejny błąd w systemie macOS High Sierra
Kolejny błąd w systemie macOS High Sierra
0

Kolejny błąd w systemie macOS High Sierra

0

Niemal z każdą aktualizacją systemów od Apple na światło dzienne wychodzą kolejne niedociągnięcia. Coś nagle przestaje działać, coraz częściej też mamy do czynienia z lukami w kwestiach bezpieczeństwa. Najnowszy błąd odkryty kilka dni temu dotyczy tego ostatniego zagadnienia i systemu macOS w wersji 10.13.2. Pierwsze wzmianki na ten temat pojawiły się już w poniedziałek w serwisie OpenRadar.

Błąd związany jest z ustawieniami systemowymi dotyczącymi preferencji aplikacji App Store, do których dostęp zabezpieczony jest hasłem administratora. We wspomnianej wersji systemu stacjonarnego od Apple hasło nie jest wymagane i dostęp do tych ustawień może mieć dosłownie każdy.

W Preferencjach Systemowych w sekcji App Store dokonanie jakichkolwiek zmian wymaga kliknięcia w kłódkę w lewym dolnym rogu i podania hasła administratora. W obecnej chwili ten proceder wyświetla odpowiednie okno z miejscem na wpisanie hasła ale wprowadzić można dowolny ciąg znaków, a nawet zatwierdzić puste pole, by dokonać zmian. Niezabezpieczony dostęp do tej części ustawień nie jest jednak luką poważną. W miejscu tym bowiem znajdują się opcje takie jak włączenie automatycznego pobierania aktualizacji dla programów, czy systemu operacyjnego.

Warto też wspomnieć, iż wyżej wymieniona wada dotyczy wyłącznie platformy macOS 10.13.2. Obecnie testowana odsłona systemu 10.13.3. wolna jest od tego problemu.

Źródło: MacRumors

 

Kolejny błąd w systemie macOS High Sierra

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *