App Store znów na szczycie pod względem sprzedaży aplikacji

App Store znów na szczycie pod względem sprzedaży aplikacji

0

Pewna firma analityczna badająca rynki aplikacji mobilnych sporządziła raport porównujący sprzedaż w dostępnych sklepach internetowych oferujących oprogramowanie. Zestawienie nie mogło pominąć dwóch największych platform, czyli App Store oraz Google Play. Nie będzie chyba zaskoczeniem jeśli już na wstępie dodam, iż ten pierwszy kolejny raz z rzędu króluje w notowaniach.

Już pod koniec zeszłego roku Apple przyznało, że w okresie świątecznym App Store osiągnęło rekordowe wyniki pod względem sprzedaży. Z badania jednak wynika, iż cały poprzedni rok był równie optymistyczny i kompletnie deklasuje głównego rywala, czyli Google Play. Kalifornijska firma jak twierdzą analitycy SensorTower zarobiła dwukrotnie więcej na sprzedaży aplikacji generując przychód w wysokości 58,6 miliarda dolarów. Na kwotę tą składają się zarówno wpływy ze sprzedaży oprogramowania, jak również subskrypcji oraz mikropłatności dokonywanych wewnątrz programów.

Spora część przychodu pochodzi ze sprzedaży gier mobilnych, które wypracowały przychód w wysokości 48,3 miliarda dolarów. To blisko 82 % udziału w sprzedaży wszystkich programów w App Store. Dla porównania w roku 2016 użytkownicy wydali na wszystkie aplikacje pochodzące z App Store 43,5 miliarda dolarów. W ubiegłym roku Google Play mógł poszczycić się kwotą 20,1 miliarda dolarów jakie wydano na aplikacje pochodzące ze sklepu. Z tego 18 miliardów wypracowały gry mobilne. Rywal wygrywa jednak z Apple pod kątem pobrać aplikacji w tym również darmowych osiągając wynik 64 miliardy. Dla porównania użytkownicy Apple w ubiegłym roku porali jedynie 28 miliardów aplikacji.

Źródło: iMore

 

App Store znów na szczycie pod względem sprzedaży aplikacji

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *