Home Newsy Spadek liczby aplikacji dostępnych w App Store
Spadek liczby aplikacji dostępnych w App Store
0

Spadek liczby aplikacji dostępnych w App Store

0

Najnowsze badanie przeprowadzone przez serwis analityczny Appfigures dowodzi, iż w ostatnim czasie dość mocno spadła liczba aplikacji dostępnych w sklepie App Store. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są porządki za jakie wzięła się na przełomie ostatnich miesięcy kalifornijska firma.

Oczywiście to nie jedyny argument, choć z pewnością główny. Już pod koniec 2016 roku Apple zapowiedziało, że z App Store pomału zaczną znikać aplikacje pozbawione wsparcia, czyli te nieaktualizowane przez deweloperów oraz twory wspierające przestarzałą już architekturę 32-bitową. Kolejnym krokiem było usuwanie programów podszywających się pod inne, znane pozycje.

Rezultatem jest usunięcie kilkuset pozycji z oferty sklepu i słabsze statystyki względem roku 2016. Pod koniec tego ostatniego zanotowano 2,2 miliona aplikacji dostępnych w bazie, zaś pod koniec zeszłego roku liczba ta spadła do 2,1 miliona pozycji. To pierwsza taka sytuacja w historii kalifornijskiej firmy.

Serwis Appfigures zanotował również słabszy przyrost nowych aplikacji, który w stosunku do roku 2016 był aż o 29 % niższy. Badanie wykazało także, iż deweloperzy, którzy dotąd pisali oprogramowanie dla systemu iOS chętniej tworzą wersje swoich programów dla platformy Android. Ciekawostką jest fakt, że sklep Google Play posiada obecnie o 1,5 miliona więcej aplikacji niż zasoby App Store.

Źródło: Appfigures

 

Spadek liczby aplikacji dostępnych w App Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *