System iOS 10 na większości aktywnych urządzeń

System iOS 10 na większości aktywnych urządzeń

0

Jesienią zeszłego roku do rąk wszystkich użytkowników posiadających kompatybilne urządzenia trafił najnowszy obecnie system iOS. Po blisko sześciu miesiącach od premiery zdążył się on zadomowić na większości aktywnych urządzeń.

Najnowsze statystyki prezentują platformę iOS 10 w bardzo korzystnym świetle. Badania wykazały, że z oprogramowania korzysta już 79 % użytkowników mobilnych urządzeń od Apple. Dla przykładu poprzednik, czyli system iOS 9 stanowi zaledwie 16 % wszystkich aktywnych urządzeń, a pozostałe 5 %, to sprzęt pracujący pod kontrolą starszych wersji softu.

Warto również wspomnieć, że iOS 10 przyjął się na rynku lepiej aniżeli iOS 9. W lutym 2016 roku platforma ta zadomowiła się na 77 % urządzeń. Obecny system zatem może poszczycić się nieznacznie lepszym wynikiem

Już w czerwcu tego roku podczas WWDC 2017 Apple zademonstruje następcę softu iOS 10. Na chwilę obecną jednak niewiele o nim wiadomo. Można jednak założyć, że zmian wizualnych nie będzie praktycznie w ogóle. Firma skupi się raczej na nowych funkcjonalnościach, z których część dedykowana będzie nowym modelom iPada i nadchodzącym odsłonom jabłkowego smartfona.

Źródło: Apple

 

System iOS 10 na większości aktywnych urządzeń

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *